Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

Pacjent kontra choroba, czyli słów kilka o postawach wobec choroby

Autor: Informatyk   Data: 2012-05-22, 09:40:08               

To jakieś horrendum. Spodziewałem się czegoś empatycznego wobec chorych, a okazuje się, że "psycholodzy" podzielili pacjentów na złych i dobrych! Czyli jak cierpiący z bólu wykrzyczy z cierpienia, że jest uduchowiony, że wzbogaca się właśnie jego osobowość itd to jest zdrowy psychicznie i OK (tylko czy autorzy tej tabeli są zdrowi na umyśle?) i będzie w lewej kolumnie. A jak zgodnie z rzeczywistością cierpiących będzie przygnębiony, zwątpi w terapię, swoje szanse itd (co jest bardzo normalne ale nie dla "psychologów - autorów tabeli) to znajdzie się po złej stronie mocy, czyli lewej stronie tabeli.
Zyczę jej autorom jakiegoś oparzeni, 1 miesiąca raka w fazie terminalnej, neuropatii (ale by po miesiącu wrócili do zdrowia) wtedy zmądrzeją.
I właśnie choćby nie wiem co się ze mną działo nigdy nie zwrócę się do psychologów. Do tego zastosują te swoje durne testy i wyjdzie dodatkwo, że jestem psychopatą, narcyzem, paranoikiem itd - oczywiście zaden test nie ma dowodu wiarygodności, ale co to obchodzi młoda biegłą-psycholog dla której chałtura i kasa z opinii są ważne. A ze ktoś pójdzie do więzienia? No test tak pokazał i ja to swym "doświadczeniem" czuję...

Pozdrawia zaczynający dzien od 5 tabletek Tramalu, zdecydowanie z lewej strony tabeli.
Czy słyszeliście o empatii, może jak jej nie macie to choć niech was na studiach takiego cuś nauczą?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku