Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
  • Agresja dziecięca - reakcja na frustrację, nawyk, nabyty popęd czy instynkt?
    Przeczytaj komentowany artykuł

    Autor: fatum   Data: 2016-11-15, 08:55:18               Odpowiedz

    Z poziomu ogólności to Czytelnik doskonale wie o tym,o czym artykuł traktuje.Z kolei pominięty ważny aspekt ekonomiczny może być nawet ważniejszą przyczyną,czego badania nie uwzględniają.Czynnik ekonomiczny często budzi agresję i u dziecka i u jego rodziców.Badania milczą w tym temacie.Szkoda.



    • RE: Agresja dziecięca - reakcja na frustrację, nawyk, nabyty popęd czy instynkt?
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: PaulinaMisiak   Data: 2017-01-23, 16:58:59               Odpowiedz

      Proszę przybliżyć co Pan/i ma dokładnie na myśli pisząc o aspekcie ekonomicznym. W jakiej formie przejawia się on jako przyczyna agresji Pan/i zdaniem?



      • RE: Agresja dziecięca - reakcja na frustrację, nawyk, nabyty popęd czy instynkt?
        Przeczytaj komentowany artykuł

        Autor: fatum   Data: 2017-01-25, 13:18:52               Odpowiedz

        Choroba, bieda, smutek są często trudne do zniesienia. Nigdy jednak nie są tak bolesne i tak brzemienne w negatywne następstwa jak niewiedza.

        Jest ona najstraszniejszą chorobą, jaka może dotknąć człowieka.

        W średniowieczu alchemicy szukali kamienia, przy którego dotknięciu prosty metal miałby się zamienić w złoto. Byli mądrymi i wykształconymi ludźmi, a mimo to go nie znaleźli. Wydaje się, że nie wiedzący znalazł kamień o odwrotnym działaniu. Zamiast przemieniać wszystko w złoto, robi ze wszystkiego ołów. To jest tragedia nie wiedzącego: Wszystko, czego się dotknie, robi się prędzej czy później ciężkie, otępiałe, mroczne - wręcz trujące jak ciężki ołów.

        Ilu ludzi unieszczęśliwia siebie tylko i wyłącznie z powodu niewiedzy! Ilu mówi: "Gdybym tylko wcześniej o tym wiedział!"

        Ale czy chciałeś naprawdę o tym wiedzieć? Czy rzeczywiście poszukiwałeś wiedzy? Przypomnij sobie, że główna różnica między sofistami uważającymi, że wiedzą, a Sokratesem, który wiedział, polegała na tym, że podkreślał on zawsze "wiem, że nic nie wiem". Sofiści podawali się za wielkich mędrców, jednakże w rozmowie z Sokratesem okazało się, że w gruncie rzeczy nic nie wiedzieli. Kto się przechwala, kto nie posiadając kwalifikacji sądzi, że może ogarnąć jakiś złożony problem, jest prawie zawsze w okowach niewiedzy. Trzymaj się z daleka od tej najgorszej z chorób. Ciesz się każdym najmniejszym okruchem wiedzy. Zbieraj te okruchy jak perły i wyzwalaj się krok po kroku z ciemnego lochu niewiedzy.