Forum dyskusyjne

RE: Bezcelowe i nudne życie

Autor: sams2   Data: 2018-10-05, 09:59:16               

Dużo osób tak ma, pełno wątków tego typu nawet na tym forum. Nie jesteś sam.

Jeśli ktos deklaruje "nie mam myśli samobójczych bo rodzice" oznacza to de facto "rozważam samobójstwo, ale boję się kary rodziców za akt mojej własnej wolności" lub "aktem wolności zasmucę/zniszczę rodziców".

Czyli swoją wolnością, wyborem, sobą, komuś ważnemu zrobisz krzywdę- w swojej głowie, oczywiście. Tym samym dajesz priorytet rodzinie, memowi, zamiast sobie jako jednostce obdarzonej własną, niezależną tożsamością. To jest chore, zabójcze.

Taki stan jest znaczący- psyche mówi "dość". Poszukaj powodu i dowiedz się czego ma dość. Ja przypuszczam że ma dość tłamszenia i podporządkowywania się.

Czy choć wiesz czego nie lubisz? Lub czy wolisz ogórkową czy pomidorową? Co czuje twoje ciało teraz? Co lubisz? Co sprawia ci frajdę? Czego nie lubisz? zapytaj się o takie podstawowe rzeczy. Znasz odpowiedzi?

A potem poszukaj pomocy - poza domem. U psycho szkolnego, psycho on-line, na forach, w książkach. Nie musi tak być jak jest. Ale ktoś cię zabił, twoją wolę, radość, możliwość wyboru. Tak to widzę.

"Myślę, że przebywanie ze mną to i tak wystarczająca kara, a rozmowa ze mną to nuda i same niezręczne cisze."

Miałeś już tak kiedyś? Ktos ci to mówił? Kto? zastanów się. Bo pewnie kupiłeś cudze odczucia zamiast swoich.

"I przepraszam ogólnie za źle ułożony i zorganizowany twór powyżej".

Nie widzę w tym "tworze" żadnych niejasności ani złego ułożenia.:)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku