Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Zmiana klimatu przyczyną smutku

  Autor: Pini3   Data: 2020-03-09, 19:48:08               Odpowiedz

  Zmiana klimatu jest przyczyną depresji u ludzi. Jest o tym bardzo dobry artykuł w styczniowych " Charakterach".
  Na billboardach we Wrocławiu wyświetlana jest informacja
  że na świecie produkuje się tyle energii ile generowały by 4 bomby atomowe detonowane na sekundę.  • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

   Autor: sysRq2   Data: 2020-03-09, 20:23:39               Odpowiedz

   U mnie faktycznie w depresji lżej było w listopadzie niż w lecie, ale te bilbordy we Wrocławiu to mnie spać nie dadzą teraz po nocach.

   Jesteś z Wrocławia??
   • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

    Autor: Pini3   Data: 2020-03-09, 22:19:23               Odpowiedz

    Wrocław-Jelenia Góra    • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

     Autor: Pini3   Data: 2020-03-10, 06:12:29               Odpowiedz

     A co??     • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

      Autor: sysRq2   Data: 2020-03-10, 18:32:42               Odpowiedz

      W sumie to nic takiego, taka zwykła ciekawość. W Jeleniej Górze tez jest taki banner? To jest akcja ogólnokrajowa czy tylko lokalna? Szukałem tego bannera w sieci ale nie znalazłem. Chętnie bym rzucił na niego okiem i ocenił. Przy jakiej ulicy konkretnie się znajduje i kto jest fundatorem takiej atrakcji w mieście? Urząd, dostawca prądu, organizacja proekologiczna, a może jeszcze ktoś inny? Kiedyś fundacja ratująca rysie kasę przeznaczyła na ratowanie portfeli osób w fundacji dlatego chciałbym wiedzieć kto stoi za taką akcją i jaką ten ktoś ma wiarygodność.

      Nie uważasz trochę, ze sama koncepcja ratowania planety kolejny raz wskazuje palcem na wielgaśny cynizm ludzkości? Przecież to brzmi śmiesznie, jak patrzę w lato jak troszkę deszczu spadnie i całe miasta są sparaliżowane. Trochę powieje i cała wielka cywilizacja staje w miejscu. Teraz mały wirusik i krach na giełdach. No, ale ratujmy planete, bo pomrzemy.

      Tak naprawdę to kolejny przejaw egoizmu w obliczu zagrożenia.

      Próba ratowania własnego tyłka.     • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

      Autor: APatia   Data: 2020-03-11, 21:54:50               Odpowiedz

      Nie sądziłam że kiedykolwiek to powiem... ale zgadzam się z sysRq2 ;p
      Apokalipsa.
      Śniegu we Wrocławiu nigdy nie było za wiele bo to duże miasto i jak to w dużym mieście występują wyspy ciepła.
      Za to kilkadziesiąt km na południe masz Wałbrzych i mimo niewielkich ilości śniegu w tym roku, tam trochę przysypało.

      Globalne ocieplenia, epoki lodowcowe itd, to już wszystko było i powtarzać się będzie cyklicznie. Wydaje mi się, że działalność człowieka ma na to niewielki wpływ. Ziemia się obraca, ale też zmienia kąt pochylenia osi. Mamy też Słońce które staje się bardziej lub mniej aktywne - a na to już wpływu raczej nie mamy. Słońce jako gwiazda też ma swoją ograniczoną żywotność, kiedyś zgaśnie i nic na to nie poradzimy. W kierunku naszej Drogi Mlecznej zmierza Andromeda i kiedyś się z naszą galaktyką połączy, tego też nie zatrzymamy.
      Teraz śniegu jest jak na lekarstwo ale jak temperatura spadnie poniżej 0 zamykają szkoły, mamy paraliż komunikacji miejskiej. Ludzie, ja pamiętam jak za dzieciaka w śniegu drążyłam tunele, budowałam iglo, a po ulicy jeździłam na łyżwach! Temperatury na -20 stopni i chodziło się normalnie do szkoły.
      Teraz wielka akcja koronawirus. Maseczki które kosztują normalnie grosze sprzedawane są - o ile jeszcze gdzieś są - za dziesiątki złotych. Zamykają szkoły, krach na giełdach itp. W biurze nie można na powitanie ręki podać, groźby finansowe gdy ktoś do pracy przyjdzie i kichnie, płyn dezynfekujący w pomieszczeniu socjalnym ale najbardziej rozwalił mnie gdy kupiono nam termometr elektroniczny i nakazano codziennie rano mierzyć w PRACY temperaturę.     • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

      Autor: sysRq2   Data: 2020-03-12, 12:13:45               Odpowiedz

      Akurat co do samego wirusika i postępowania wobec niego to się nie zgadzamy. Tutaj był konieczny radykalizm większy niż napisałaś.Trzeba było zamknąć granice, zawiesić loty i czekać na rozwój wydarzeń w separacji od całego świata (dać sobie miesiąc, 2 miesiące), ale żeby tak móc postąpić to trzeba mieć jaja i być suwerennym krajem, a o posiadanie jaj (prawdziwie polskich jaj) akurat morawieckiego bym nie podejrzewał, tak samo jak o to, że Polska jest suwerennym krajem.;)     • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

      Autor: znajoma   Data: 2020-03-12, 13:16:07               Odpowiedz

      Jaja to mieli komuniści. 13 grudnia 1981 roku zamknęli wszystkie granice i jakoś ten fakt przeżyliśmy. Teraz zamknęli szkoły i dzieci łażą po galeriach, roznosząc jeszcze więcej zarazków.I tylko patrzeć, jak znudzeni rodzice ze swoimi znudzonymi pociechami zaczną na 2 tygodnie wyjeżdżać z kraju, traktując wolne dni jak wakacje. To nie smutek, to zgroza.     • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

      Autor: APatia   Data: 2020-03-12, 14:06:00               Odpowiedz

      To masz rację tu się nie zgadzamy, bo dla mnie ta cała szopka z koronawirusem to paranoja. Dziś dostałam polecenie pracy zdalnej przez 2 tygodnie.
      4 mln ludzi rocznie umiera na gruźlicę i nikt z tego takiej szopki nie robi.
      80% ludzi przechodzi koronawirusa jak normalną grypę. Wszystko zależy od wieku i odporności człowieka. W Polsce sieją zamęt i więcej ludzi zachoruje w wyniku autosugestii. Każdy się nasłucha a potem sobie wmawiają, że wszystko ich boli. Dobrze, że nie oglądam tv to będę miała 2 tyg.spokoju.     • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

      Autor: Anielaa   Data: 2020-03-13, 21:56:14               Odpowiedz

      Nie rozumiem, do restauracji nie wolno, bo koronawirus,
      a do kosciola tak. To bez sensu.  • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

   Autor: APatia   Data: 2020-03-09, 21:27:53               Odpowiedz

   Autor: Pini3 Data: 2020-03-09, 19:48:08
   Na billboardach we Wrocławiu wyświetlana jest informacja
   że na świecie produkuje się tyle energii ile generowały by 4 bomby atomowe detonowane na sekundę.

   Hmm może tak jest. Nie liczyłam ;p ale co w związku z tym?   • RE: Zmiana klimatu przyczyną smutku

    Autor: Pini3   Data: 2020-03-10, 06:20:34               Odpowiedz

    A no to że śniegu we Wrocławiu już nigdy nie będzie. W Jeleniej w kotlinie zresztą też już nie występuje tylko tam wyżej w górach. od Antarktydy oderwała się ostatnio bryła lodu w wielkości Malty.

    Produkcja CO2 bezustannie rośnie. Chiny Indie USA kopcą coraz więcej.Ekolodzy mówią o apokalipsie. ludzie czują i widzą zmiany i nie mogą się do tego dostosować.

    Zresztą polecam ten artykuł w styczniowych "Charakterach".