Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
  • Pojęcie agresji pasywnej

    Autor: malutkadrobna   Data: 2020-05-16, 02:32:48               Odpowiedz

    Dzień dobry, chciałabym zapytać, co konkretnie kryje się pod pojęciem agresji pasywnej. Czy np. jeśli w dyskusji na forum internetowym osoba poda nam pewien tekst i skwituje go uwagą "polecam czytać ze zrozumieniem" spełnia to kryteria agresji pasywnej? Z jakimi jeszcze częstymi przykładami zdań pasywno-agresywnych można się spotkać?



    • RE: Pojęcie agresji pasywnej

      Autor: fatum   Data: 2020-05-16, 11:25:30               Odpowiedz

      Masz może zaległą pracę do odrobienia?Chcesz nas wykorzystać? Skąd się biorą tacy ludzie? Te też mogą być pasywno-agresywne.Chcesz więcej przykładów?To poproś jeszcze innych Użytkowników.Czy pomogą?Przekonaj się.-:)



      • RE: Pojęcie agresji pasywnej

        Autor: fatum   Data: 2020-05-16, 11:39:14               Odpowiedz


        """Pasywne agresywne zachowanie zawsze maskuje ukryty gniew. Nie da się go ukryć, a objawia się przede wszystkim przy użyciu mowy. Czymś powszechnym są insynuacje, takie, które ranią i zaskakują słuchacza. Używanie mylących, a nawet sprzecznych wiadomości jest również bardzo powszechne, podobnie jak następujące zwroty:

        "Nie rozumiem, co próbujesz mi powiedzieć" (nawet jeśli osoba ta wie dokładnie, co próbujemy przekazać).
        "Jak chcesz" (afirmacje kończące dyskusję tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć szczerej i bezpośredniej komunikacji emocjonalnej).
        "Dlaczego zachowujesz się w ten sposób? Traktujesz wszystko tak poważnie "(osoba pasywno-agresywna używa tego rodzaju zwrotów, aby upokorzyć słuchacza i doprowadzić go do granic wytrzymałości).

        Behawioralna wrogość i odwlekanie spraw na później
        Ludzie przejawiający zachowania pasywno-agresywne mogą wydawać się mili i otwarci, ale obraz ten rozpada się, gdy tylko poznamy ich lepiej. Wtedy widzimy ich prawdziwą stronę.

        Są nieśmiali i bardzo krytyczni wobec wszystkiego, co ich otacza.
        Mogą przejawiać lekceważenie w stosunku do innych, z czego są dumni, ponieważ uważają się za anty-establishment i buntowników...
        Są uzależnieni od obwiniania innych za wszystko.
        Frustracja i gderliwość są głęboko zakorzenione w sercu takiej osoby.
        Nie lubią autorytetów ani sugestii innych osób.

        Z drugiej strony, co idzie w parze z wrogością, odkładają niemal wszystko na jutro. Nie robią tego, co obiecują, zaczynają coś robić i pozostawiają niedokończone. Są zapominalscy i nie dbają o to, co mają, bez względu na to, czy są to przedmioty, czy osobiste relacje.
        Mężczyzna z twarzą wilka i kruk.

        Zależność emocjonalna
        Interesujące jest to, jak ich wrogość behawioralna oraz buntownicza i wroga postawa prowadzą do intensywnej emocjonalnej zależności od innych.

        "Patrzę na ciebie z góry, ale potrzebuję cię" to bez wątpienia ich najbardziej charakterystyczne motto. Jest to cecha, która ukrywa słabą osobę, której niepewność sprawia, że ​​czuje się mała. To człowiek, który potrzebuje wszystkiego od innych, ale jednocześnie żyje w gorzkiej skorupie swojej twardej skorupy zewnętrznej.


        Jak zarządzać osobą z zachowaniem pasywno-agresywnym
        Za pasywno-agresywnym zachowaniem kryje się wiele, czasem bardzo złożonych, rzeczywistości. Depresja, zaburzenie lękowe, zespół deficytu uwagi i nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), niska samoocena, złe dzieciństwo, a nawet pewne czynniki biologiczne .......""""

        P.S. wystarczy Ci?



        • RE: Pojęcie agresji pasywnej

          Autor: Adrianna   Data: 2020-05-16, 18:09:21               Odpowiedz

          @Fatum pięknie.Aż się chce czytać i nie przestawać.:)



          • RE: Pojęcie agresji pasywnej

            Autor: fatum   Data: 2020-05-16, 23:24:24               Odpowiedz

            Znam to uczucie,że chce się nam coś więcej czytać i nie przestawać. I to dotyczy wielu sfer.A Ty Adrianna co teraz czytasz i nie przestajesz i nie chcesz przestawać-:),jeśli mogę o to Ciebie zapytać?



    • RE: Pojęcie agresji pasywnej

      Autor: Adrianna   Data: 2020-05-17, 15:53:03               Odpowiedz

      @ Fatum.ciut przed tym całym lock-down sięgnęłam po Puszkina,czołowego poety rosyjskiego romantyzmu. Rozpoczęłam wierszem Fontanna Bakczysaraju,ktory opowiada o zwiedzaniu starego seraju byłych chanów krymskich.Poeta wstępuje na schody, wchodzi w krużganki,szczegółowo opisuje ornamenty ścian w komnatach sypialnych,wyobraża sobie życie jakie kiedyś jego mieszkańcy wiedli,przechodzi przez dziedziniec i zatrzymuje się przy fontannie,ktora wtedy już nie ma w sobie żródełek,które on kojarzy ze łzami branek..Oj,dużo by tu opisywać..A potem wiersz Jeniec Kaukaski.Potem Eugeniusz Oniegin.Z kolei potem John Keats-czołowy romantyk angielski.Obejrzałam też film opowiadający o jego życiu 'Jaśniejsza od gwiazd",który rzucił nieco światła na jego postać.teraz czytam "Frankenstein,czyli wspólczesny Prometeusz"z 1819r M.Shelley,od której właśnie zaczyna się epoka powieści grozy.I tak...sobie dalej kroczę niespiesznie,bywając z bohaterami tam,gdzie oni są...



      • RE: Pojęcie agresji pasywnej

        Autor: fatum   Data: 2020-05-17, 16:02:20               Odpowiedz

        No,strach się bać.-:)To są rejony i klimaty nie moje.Już szybciej bym widziała bezogonkę w takiej dyskusji.Sorki,ale ja z Tobą nie pogadam,bo w tej Rzeczywistości nie bywam,nie gustuję i nie rozumiem.Chyba,że bym została "przymuszona" do zrozumienia to i tak nie wiem,co by z tego wyszło.Myślę,że i Adamos325 także mógłby z Tobą o tym pogadać.Kwestia tylko czy zechcą?Jak myślisz?,zechcą-:)