Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Paskudna nerwica

  Autor: shalony   Data: 2020-09-28, 13:54:47               Odpowiedz

  Witam, mam niespełna 20 lat i myślę, że rozwinęła się u mnie wyjątkowo paskudna nerwica. Mógłbym ją opisać jako życie w ciągłym niepokoju/strachu, brakiem możliwości czerpania przyjemności z życia, zerową motywacją i poczuciem ogólnego bezsensu istnienia. Moim głównym objawem jest irracjonalny, niepodparty żadnymi sensownymi powodami lęk przed zostaniem umieszczonym w więzieniu. Boję się, że nieumyślnie zrobię coś, przez co będę musiał resztę życia spędzić za kratami, albo też zostanę w jakieś przestępstwo po prostu wrobiony. Unikam między innymi jazdy samochodem, aby przypadkiem kogoś nie potrącić, albo co gorsza - nawet nie zauważyć samego wypadku i zostawić poszkodowanego na pewną śmierć. Wiem, że jest to niemożliwe, aby uderzyć w innego człowieka i zupełnie tego nie zauważyć, jednak zawsze pojawiają się u mnie natrętne myśli w stylu: czy cała podróż na pewno przebiegła spokojnie? czy samochód podskoczył bo najechałem na próg zwalniający, czy leżał tam może człowiek? Innym moim objawem jest strach o swoje życie, który objawia się najczęściej:
  -podczas jedzenia: a co, jeśli ktoś dodał mi do potrawy trucizny?
  -przed zaśnięciem: a co, jeśli ktoś podczas snu spróbuje mnie zabić?
  Pojawia się u mnie również strach przed chorobami, których istnienia mogę nie być świadomy i które mogą skrócić moje życie.
  Stan ten towarzyszy mi od kilku lat, jednak ostatnio bardzo nabrał na sile. Od czasu do czasu pojawiają się myśli samobójcze wywołane przez ogólny brak perspektywy na jakąkolwiek poprawę mojego stanu (tylko myśli, żadne realne plany ani nic w tym stylu, zresztą za bardzo boję się bólu). Zauważyłem, że moje objawy nasilają się za każdym razem, kiedy w moim życiu dzieje się coś dobrego, na przykład od niedawna jestem w związku z kochającą dziewczyną na której bardzo mi zależy, i za wszelką cenę nie chcę jej stracić.
  Odbyłem już wizytę u psychoterapeuty, udało nam się wspólnie ustalić, że duży wpływ na moją psychikę mogły mieć negatywne relacje z rodzicami, częste przeprowadzki czy bycie w przeszłości straszonym przez osoby trzecie właśnie więzieniem czy chorobami.
  Czy ktoś ma podobne objawy? Jakiekolwiek wskazówki jak zacząć żyć normalnie?  • RE: Paskudna nerwica shalony

   Autor: fatum   Data: 2020-09-28, 15:34:53               Odpowiedz

   Jedna wizyta u psychoterapeuty to stanowczo za mało.Polecam dalsze wizyty i potem za rok napisz tutaj.Powodzenia.Pozdrawiam.   • RE: Paskudna nerwica shalony

    Autor: shalony   Data: 2020-09-28, 20:40:20               Odpowiedz

    Wizyty były dwie, a będzie ich więcej. Na razie próbuję znaleźć bratnią duszę by porozmawiać o jakichś sposobach na uspokojenie przez ten czas.    • RE: Paskudna nerwica shalony

     Autor: Laura666   Data: 2020-09-28, 21:34:46               Odpowiedz

     Ciekawa opowieść, kiedyś miałam też lęki,
     bałam sie zjaw, duchów, bałam się że ktoś mmnie wykorzysta i zamknie.
     Ciekawe, wtedy chyba mało siebie szanowałam, stawiałam innych w lepszym świetle, poza tym traumatyczne wydarzenia miałam.
     Jedno może być pewne lęki tworzą się z wizji, traumatycznych wydarzeń
     Jednak te wydarzenia juz dawno minely i prawdopodobnie tylko my to pamiętamy, więc
     Lęk głównie pochodzi od nas, od naszej głowy, naszego ciała. Poczuj co czujesz gdy myślisz o tym więzieniu, która część ciała Cię boli. Lęki też mogą brać się z tego iż może brakuje coś w diecie
     Może jakiś dobry magnez i te sprawy do nadrobienia.
     Zawsze warto sobie pomóc, udać się do specjalisty.
     Tutaj jakiś dziwny lęk przed popełnieniem błędu. A co by się stało gdybys jednak najechał na kraweznik nic by sie nie stało.
     Codziennie być może zdeptujesz mrówki i jakoś nie masz do siebie żalu ze zabiłes je.
     Czego tak naprawde sie boisz?
     Pamietaj, dbaj o siebie
     Jesteś znerwicowany, a w takim stanie można o wszystkim fantazjować i nawet widzieć wypadki na każdym rogu dlatego zadbaj o swój mózg, tak by był mniej nerwowy
     Pozdrawiam