Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Lęki, a związek

  Autor: qwer1   Data: 2022-07-20, 00:27:01               Odpowiedz

  Witam, mam 27 lat, szukam dziewczyny, jednak mam swoje problemy, lęki, przez co długo chodziłem na terapię (niedawno podjąłem decyzję by przestać, bo często były omawiane te same tematy i po prostu nie wnosiło to już tyle, chociaż jakbym potrzebował to mogę zapisać się ponownie). Przez problemy pracuję, ale nie na pełen etat. Myślałem nad jakimiś portalami randkowymi, jednak boję się, że jakbym zaczął opowiadać o tym jakiejś dziewczyna to by źle zareagowała, bo zwykle tam ludzie pokazują się od najlepszej strony. Dlatego chyba wolałbym w inny sposób (np. stronie tego typu) od razu powiedzieć dziewczynie o swoich problemach. Jak znaleźć dziewczynę? Możemy popisać na priv.  • RE: Lęki, a związek

   Autor: fatim   Data: 2022-07-20, 08:39:50               Odpowiedz   Czekaj czekaj...to tobie dziewczyna jest potrzebna żeby się jej żalić ? Wiesz mi z biegu by przyszło do głowy wiele innych rzeczy.   • RE: Lęki, a związek

    Autor: Lustereczkopowiedz   Data: 2022-07-20, 18:54:08               Odpowiedz

    Jakich?

    Młodym trzeba pomóc.Wesprzec,zwlaszcza jak błądzą.
    Te błędy potem kosztują.Jeden rozwód, drugi rozwód.
    Trudno potem w coś uwierzyć i zbudować;(   • RE: Lęki, a związek

    Autor: Calmi   Data: 2022-07-20, 23:34:25               Odpowiedz

    "Czekaj czekaj...to tobie dziewczyna jest potrzebna żeby się jej żalić ? Wiesz mi z biegu by przyszło do głowy wiele innych rzeczy."

    Wiesz co Fatim tak sobie myślę, że qwerowi też pewnie przyszło ;) ale jednak zawsze chyba najpierw lepiej pogadać o czymkolwiek ,prawda ? A skoro on ma problem z rozmowa (boi się ) to po prostu chciałby uprzedzić o tym tę dziewczynę, żeby łatwiej mu poszło i żeby jej od razu nie spłoszyć .

    Ale mam wrażenie,że nasza cudowna fatum swoim(usuniętym) wpisem, już zdążyła to zrobić i spłoszyła autora wątku :(((

    Qwer myślę, że mimo twych obaw pierwsza rozmowa nie powinna dotyczyć Twoich lęków . No chyba ,że np dziewczyna ma podobnie, wtedy możesz zagaić, że też masz z tym problem.

    Wszyscy ludzie bez wyjątku się boją,tylko nasilenie strachu może być różne.

    Próbuj zatem . Tu jesteś anonimowy ,czy ta świadomość nie ułatwia Ci konwersacji ?    • RE: Lęki, a związek

     Autor: qwer1   Data: 2022-07-21, 21:44:57               Odpowiedz

     Ułatwia, ale co innego jest pisać przez chwilę z obcą osobą, a co innego jeżeli planuje się ją poznać. Ogólnie pod tym względem na terapii grupowej jest łatwiej, bo tam przedstawiając się, już się w skrócie mówi o swoich trudnościach. Można kilka dni z kimś pisać albo spotkać się na żywo, trzeba trochę czasu spędzić z daną osobą, żeby się się na tyle otworzyć i mówić niektórych sprawach. Jak ktoś np. ma jakieś zaburzenia to jednak bardzo ważne by poinformować o tym osobę, z którą ma się stworzyć związek.

     Ogólnie co byście poradzili takiej osobie z zaburzeniami psychicznymi szukającej związku? Szukać w taki sposób jak inni, czyli: w realu albo na portalach randkowych czy może szukać na stronach tego typu?     • RE: Lęki, a związek

      Autor: Calmi   Data: 2022-07-22, 12:20:30               Odpowiedz

      Qwer
      "Ogólnie co byście poradzili takiej osobie z zaburzeniami psychicznymi szukającej związku? Szukać w taki sposób jak inni, czyli: w realu albo na portalach randkowych czy może szukać na stronach tego typu?"

      Moim zdaniem tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, bo gdzie byś nie był i gdzie nie szukał ,to i tak spotkasz osobę o b adekwatnych problemach.

      Podświadomie przyciągniesz ją do siebie.

      Chyba, że b świadomie przepracujesz i przezwyciężysz w praktyce stare schematy u siebie.Wg mnie dopiero wtedy będziesz mógł uniknąć wchodzenia w tzw toksyczne związki ,a łatwe to nie jest i wymaga czasu.

      Tak więc póki co raczej jesteś skazany na "nienormalny" związek, ale najważniejsze, żeby być tego świadomy .

      Po prostu próbuj, ucz się. Nie zakładaj z góry,że to ta jedyna ,bo Ci się na pierwszy rzut oka podoba . Musisz ją najpierw dobrze poznać (np co ona ma w głowie, jak radzi sobie z emocjami itp).

      Po za tym każdy bez wyjątku ma jakieś zaburzenia mniejsze lub większe i różnie sobie z nimi radzi, a ludzi nie obciążonych praktycznie nie ma ,bo nie ma rodzin idealnych ,a w każdej jest ukryty tzw przysłowiowy już "trup w szafie" .

      Tak że nie martw się NA ZAPAS czasami takie nie doskonałe związki potrafią być b długotrwałe i nawet satysfakcjonujące.

      Będziesz miał czas zająć się problemami jak się pojawią.

      Powodzenia :)))     • RE: Lęki, a związek

      Autor: mimbla1   Data: 2022-07-22, 12:49:38               Odpowiedz

      @Qwer
      "Ogólnie co byście poradzili takiej osobie z zaburzeniami psychicznymi szukającej związku? Szukać w taki sposób jak inni, czyli: w realu albo na portalach randkowych czy może szukać na stronach tego typu?"

      Ogólnie to bym poradziła solidne zastanowienie się nad tym, czy "szukanie związku" to sensowny cel do realizacji.
      Mnie się wydaje, że związki i bliskie relacje to raczej w naturalny sposób powstają, niejako mimochodem. Bardziej się rodzą niż są sukcesem intensywnych celowych poszukiwań. Bardziej bym sugerowała pracę nad relacjami z ludźmi ogólnie i nad szeroko pojętymi relacjami z tymiż ludźmi. Gdzieś tam wśród nich jest ta pasująca do Ciebie kobieta, sam do końca nie wiesz, jaka ona powinna być :)

      W psychologii istnieje "model idealny" osoby bez zawirowań i dysfunkcji - ale tak samo, jak w modelach ekonomicznych - jest on przydatny jako teoretyczny punkt odniesienia przy opisie ludzi realnych. W naturze zaś "człowiek idealny" nie występuje :) podobnie jak nie istnieje rodzina idealna bez dysfunkcji.  • RE: Lęki, a związek

   Autor: Lustereczkopowiedz   Data: 2022-07-21, 22:13:09               Odpowiedz

   A co Twój terapeuta na to?
   To chyba sensowniejsze źródło informacji.
   Rozmawiałeś o tym?
   Ktoś mi kiedyś powiedział, że na psychologii wszyscy mają jakieś zaburzenia.Wieksze lub mniejsze:)