Forum dyskusyjne

RE: Nienawiść i agresja w związku.

Autor: mimbla1   Data: 2023-10-16, 11:29:43               

Cześć, MateoBro :)
Ludzie nie dążą do agresywnego funkcjonowania, oni zwyczajnie nie umieją inaczej. Na temat przyczyn napisano tomy.

Żadne zachowania dzieci, z którymi pracowała, nie przeszły na nią. To akurat niemożliwe, ani spectrum autyzmu ani niepełnosprawność nie są zakaźne. Natomiast jest możliwe, ze wybrała taki zawód sądząc, że poradzi sobie ze swoimi (w znacznym stopniu nieuświadomionymi bądź zaprzeczonymi) problemami wybierając zawód tzw. pomocowy czyli że pomoże sobie skupiając się na innych zamiast siebie poukładać. Ten zawód pomocowy okazał się najwyraźniej tragiczną pomyłką. Sama się sobą nie jest w stanie zaopiekować, a wzięła się za opiekowanie dziećmi.

Taki poziom agresji znikąd się u dziewczyny nie wziął, zwykle źródeł się szuka w dzieciństwie i przeszłości danej osoby.

Sygnały agresji zapewne występowały wcześniej, nie zauważyłaś ich albo źle zinterpretowałeś i możliwe, że ileś lat kochałeś nie tą dziewczynę ale swoje wyobrażenie o niej.
Jak sam piszesz - Twoja postawa i tryb funkcjonowania to jedno wielkie poświęcenie. No to możesz się zastanowić, czemu tak długo się poświęcałeś. Od strony teoretycznej wiesz, że to było bez sensu, ale w to wszedłeś. Miałeś nadzieję, że ona się zmieni?Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku