Gorące wiadomości

Przytulanie się sprzyja udanym związkom

Przytulanie się i pieszczotliwość daje poczucie większej satysfakcji w długotrwałym związku - wykazały międzynarodowe badania osób w średnim i starszym wieku, które były ze sobą średnio od 25 lat.

Badania przeprowadzili specjaliści Instytutu Kinsey'a uniwersytetu Indiana na 1000 par zamieszkałych w USA, Brazylii, Niemczech, Japonii i Hiszpanii. Uczestniczyły w nich osoby w wieku od 40 do 70 lat.

Najbardziej zaskakujące jest, że na czułości bardziej zależy mężczyznom niż kobietom. Co więcej, częste przytulanie się i pocałunki dają większą satysfakcję mężczyznom. Ważne dla nich jest również to, żeby byli w dobrym stanie zdrowia, a ich partnerka odczuwała orgazm podczas kontaktów seksualnych.

Na satysfakcję seksualną obu płci duży wpływ mają zarówno częste pocałunki, przytulanie się i pieszczotliwość, jak też częste kontakty seksualne. U kobiet zadowolenie z seksu zwiększa się wraz trwaniem związku. Mniej usatysfakcjonowane są te z nich, które mają tego samego partnera krócej niż 15 lat. Później zadowolenie z seksu wyraźnie wzrasta.

- Być może powodem tego jest to, że wraz z upływem lat zmieniają się oczekiwania kobiet, albo są one w innym stanie psychicznym, gdy ich dzieci już dorastają - przypuszcza Julia Heiman, dyr. Instytutu Kinsey'a.

Mężczyznom nie służy natomiast częsta zmiana partnerek seksualnych. Z badań wynika, że bogate życie erotyczne przed długotrwałym związkiem źle wróży ich satysfakcji seksualnej z jedną partnerką.

Japońscy mężczyźni są średnio 2,6 razy bardziej zadowoleni ze swego życia seksualnego niż Amerykanie. Także Japonki i Brazylijki odczuwają większą satysfakcję niż Amerykanki.

Natomiast z bycia w związku Japończycy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są bardziej zadowoleni niż Amerykanie. Jeszcze mniej szczęśliwi z tego powodu są Brazylijczycy i Hiszpanie.

Julia Heiman twierdzi, że zadowolenie ze związku nie zawsze idzie w parze z satysfakcją seksualną. Ale im dłużej trwa związek, tym większe zwykle daje zadowolenie.

Opublikowano: 2011-07-15

Źródło: Onet.pl


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy