Gorące wiadomości

Rozpoczęcie cyklu wykładów otwartych z psychologii we Wrocławiu

Jakie czynniki odpowiadają za kształtowanie naszego temperamentu? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza Regulacyjna Teoria Temperamentu autorstwa profesora Jana Strelaua, który w listopadzie zainauguruje cykl wykładów otwartych we wrocławskim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

"Od badań podstawowych do zastosowań w praktyce psychologicznej na przykładzie regulacyjnej teorii temperamentu" to tytuł wykładu otwartego, który dla studentów i mieszkańców Wrocławia wygłosi profesor Jan Strelau. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada w nowej siedzibie wrocławskiego wydziału SWPS przy ul. Ostrowskiego 30 (godz. 12-14.30).

- Profesor Jan Strelau to jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych na świecie polskich psychologów. Na jego pracach wychowało się kilka pokoleń naukowców, dla wielu z nich jest on największym autorytetem - mówi Jakub Kuś, organizator wydarzenia i prezes biura Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii przy wrocławskim SWPS.

Kuś przekonuje, że to okazja na spotkanie z profesorem, który coraz rzadziej daje wykłady. Według organizatora zapowiedź wydarzenia na tyle poruszyła studentów i osoby zainteresowane psychologią, że udział w spotkaniu potwierdzili już uczestnicy z innych województw.

Profesor Jan Strelau (ur. 30 maja 1931 w Gdańsku), polski psycholog znany w skali międzynarodowej ze swoich badań nad temperamentem. Od 1957 do 2001 jego kariera naukowa związana była z Uniwersytetem Warszawskim, a od roku 2001 z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, gdzie był pierwszym dziekanem Wydziału Psychologii, a od 2002 pełni funkcję prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Profesor jest członkiem Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea), członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i członkiem zagranicznym Fińskiej Akademii Nauk i Literatury. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Państwowego Uniwersytetu Nauk Humanistycznych w Moskwie.

Wykład zainauguruje cykl wykładów polskich badaczy, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii oraz wrocławski wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Opublikowano: 2011-10-27

Źródło: SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz