Gorące wiadomości

Najbliższa konferencja ISPS - międzynarodowego stowarzyszenia psychoterapii psychoz - odbędzie się w Polsce

Polska została wybrana na miejsce kolejnej konferencji ISPS - międzynarodowego stowarzyszenia psychoterapii psychoz.

- "Będzie to pierwsza w Polsce konferencja i spotkanie praktyków, poświecone wyłącznie psychoterapii schizofrenii i innych psychoz" - mówi dr hab. Katarzyna Prot, nowo wybrany Prezes ISPS Polska. - "Uważam, że jest to dziedzina pomocy, która jest niesłusznie zaniedbana. Psychoterapia jest kierowana głównie do osób z depresją, zaburzeniami lękowymi i zaburzeniami osobowości. Nasza konferencja ma na celu zmianę tej sytuacji, a wiec rozpropagowanie psychoterapii właśnie w odniesieniu do schizofrenii. Terapia tej choroby nie ogranicza się do podawania leków i uważam, że dzięki oddziaływaniom psychoterapeutycznym pacjent może zyskać więcej, niż dzięki farmakoterapii. Chodzi więc nam, jako organizatorom konferencji, o osiągniecie nowego sposobu myślenia profesjonalistów w Polsce. Mówimy, że psychoterapia jest leczeniem z wyboru, co oznacza leczenie z pierwszego wyboru w terapii schizofrenii i psychoz."

Międzynarodowa konferencja ISPS, pod roboczym tytułem - "Najlepsze sposoby psychologicznych terapii psychoz" - odbędzie się w Warszawie w dniach 26-29.09.2013 roku.

ISPS - to skrót oznaczający nazwę międzynarodowej organizacji - międzynarodowego stowarzyszenia, zajmującego się psychologicznymi sposobami leczenia różnych postaci schizofrenii i innych psychoz. Angielska nazwa stowarzyszenia brzmi: The International Society for the Psychological Treatments of the Schizophrenias and Other Psychoses. W Polsce działa krajowa organizacja wchodząca w skład ISPS, nosi ona nazwę ISPS-Polska.

Zobacz także:

Opublikowano: 2012-01-18

Źródło: ISPS Polska


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz