Gorące wiadomości

Nowa oferta terapii dla hazardzistów na Śląsku

W Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu (ul. 3 Maja 33) uruchomiono nową ofertę terapeutyczną adresowaną do osób uzależnionych od hazardu i ich rodzin.

Szacuje się, że ok. 3% populacji ma problemy z hazardem. Jest to uzależnienie, które można skutecznie leczyć za pomocą psychoterapii. Dotyczy nie tylko osób korzystających z kasyn, lecz także uprawiających hazard przez internet, obstawiających zakłady bukmacherskie, uczestniczących w loteriach telefonicznych. Hazard jest przyczyną wielu problemów emocjonalnych, rodzinnych czy finansowych.

W ramach oferty CPiLU w Sosnowcu można skorzystać z porad psychoterapeuty, psychiatry, doradcy finansowego, uczestniczyć w terapii grupowej. Powstała również oferta dla osób uzależnionych od innych zachowań, typu: nadmiarowe korzystanie z internetu, telefonu komórkowego, zakupów a nawet solarium czy siłowni (lista tych uzależnień jest bardzo długa).

Osoby, które chcą skorzystać z porady powinny zgłosić się osobiście lub przedzwonić do rejestracji Centrum - tel. 32 / 266-24-34 (czynna poniedziałek - czwartek od 7.00 do 19.00 a w piątki do 18.00) i umówić się na spotkanie z terapeutą.

Centrum od chwili powstania zajmuje się ponadto leczeniem uzależnienia od alkoholu, naprzemiennego używania alkoholu i narkotyków oraz pomocą dla rodzin osób uzależnionych. Codziennie działa telefon zaufania: od poniedziałku do piątku w godzinach 19.00-22.00 pod numerem tel. 32 / 266-24-34. Leczenie w placówce jest bezpłatne. Finansowane jest z kontraktu z NFZ, dotacji z Ministerstwa Zdrowia oraz z dotacji z Gminy Sosnowiec.

Więcej informacji na stronie: www.uzaleznienia.sosnowiec.pl.

Opublikowano: 2012-02-24

Źródło: inf. wł.


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz