Gorące wiadomości

Przemoc seksualna w szwedzkiej szkole

Byli uczniowie prestiżowej szwedzkiej szkoły z internatem zeznają, że podczas swojej nauki byli zmuszani m.in. do uprawiania seksu oralnego i byli karmieni odchodami - informuje serwis thelocal.se.

Cała sprawa wyszła na jaw po śledztwie szwedzkiej telewizji, która dotarła do informacji o brutalnych nadużyciach i zastraszaniu w szkole Lundsberg w Varmland w zachodniej Szwecji. Jeden z uczniów opowiadając wstrząsającą historię potwierdził, że po tym jak został kopnięty na terenie szkoły, doznał pęknięcia odbytu i stał się kaleką do końca życia. Ten sam mężczyzna jest również ofiarą zastraszania, którego finał, po tym jak tuż za jego uchem ktoś wystrzelił z karabinu, doprowadził go do utraty słuchu. - Nigdy nie płakałem tak mocno, jak wtedy, gdy byłem w Lundsberg - przyznał w materiale telewizyjnym.

O szkole głośno było już w ubiegłym roku, kiedy jeden z uczniów trafił do szpitala ze spalonymi sutkami. Według świadków, ten wypadek miał być skutkiem nagannych praktyk, podczas których starsi uczniowie poniżali młodszych.

O całej sprawie informowano w anonimowych listach dyrektora placówki, jednak mimo kolejnych przykładów niebezpiecznych praktyk, nikt nie wszczął śledztwa w tej sprawie. Dopiero teraz całą sprawą zajmie się szwedzki sąd.

Prof. Robert E. Larzelere w artykule "Szwedzki zakaz klapsów: więcej krzywdy niż dobra" wykazał, opierając się na oficjalnych, szwedzkich statystykach, że po wprowadzeniu zakazu klapsa, nie zmniejszyło się zjawisko znęcania nad dziećmi w rodzinach patologicznych. Nastąpił za to znaczny wzrost czynów kryminalnych, popełnianych przez nieletnich na nieletnich. Wskaźniki przestępczości rówieśniczej w szwedzkich szkołach wzrosły przynajmniej pięcio- lub sześciokrotnie od czasu wprowadzenia zakazu klapsów.

Także w Polsce obserwujemy juz podobne zjawisko. Od wprowdzenia zakazu klapsa w lipcu 2010 r przestępstw w gimnazjach i podstawówkach przybywa, a sprawcy są coraz młodsi i bardziej brutalni. Liczba wymuszeń i rozbojów przez ostatnie dwa lata prawie się podwoiła.

Opublikowano: 2012-05-24

Źródło: Onet.pl


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz