Gorące wiadomości

Bezpłatne warsztaty samorozwoju "Młodzi Młodym" w Warszawie

Dbając o to co mamy najważniejsze - nas samych, nasze zdrowie pojęte w sensie fizycznym, często zapominamy o tej niewidzialnej, ale jakże ważnej sferze życia człowieka - zdrowiu psychicznym. Samorozwój, dbanie o siebie w sensie psychologicznym (np. o swoje granice, pielęgnowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie asertywności) jest często fundamentem tego, jak funkcjonujemy w świecie społecznym i ma wpływ na nasze zdrowie.

Na warsztatach "Młodzi Młodym" poruszane będą tematy wspomniane powyżej, ale też wiele innych (m.in. organizacja i zarządzanie czasem, komunikacja interpersonalna, konstruktywna krytyka, autoprezentacja, zdrowe metody rozładowywania stresu, techniki skutecznego uczenia się). Organizatorzy mają nadzieję, że udział w warsztatach pozwoli rozwinąć potrzebne umiejętności, ale też pomoże odkryć to, co już jest w nas, a niekoniecznie to zauważamy.

- "Warsztaty są skierowane do osób w wieku 15-21 lat. Program został stworzony w celu podwyższenia poziomu kompetencji społecznych młodych ludzi. Osoby te często mają trudności z zadbaniem o własne potrzeby, ochronę własnych granic i poglądów. Ludzie w tym wieku mogą zabiegać o akceptację ze strony rówieśników, tym samym o przynależność do grupy społecznej, z którą chcą się utożsamiać.
Problematyka warsztatów obejmuje tematy związane z autoprezentacją i stresem, poczuciem własnej wartości, organizacją i zarządzaniem czasem, asertywnością i wiele innych" - wyjaśnia Marta Musiałek, autorka programu "Młodzi Młodym", psycholog.

- "W ramach programu prowadzimy również bezpłatne konsultacje psychologiczne w każdy poniedziałek, dyżury odbywają się w godzinach 18.00-20.00." - dodaje autorka.

To już druga edycja warsztatów samorozwoju "Młodzi Młodym". Spotkania warsztatowe odbywają się w każdą środę w godzinach 18.00-19.30 w Moktowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ulicy Woronicza 44a w Warszawie.

Program jest realizowany w ramach środowiskowej opieki psychiatrycznej dla Mokotowa i Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Do działań na rzecz programu włączyło się Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zburzeniami Psychicznymi "Integracja".

Wszelkie pytania można kierować na mlodzimlodym44@gmail.com.

Opublikowano: 2012-11-15

Źródło: Młodzi Młodym


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz