Gorące wiadomości

Dlaczego manager potrzebuje kompetencji coachingowych?

Collegium Civitas zaprasza na workshop pt. "Coaching to wymóg Leadershipu". Uczestnicy spotkania, skierowanego do przedstawicieli kadry zarządzającej, specjalistów HR oraz coachów, dowiedzą się, jakie korzyści biznesowe i organizacyjne płyną z połączenia perspektywy coacha i managera. Zapraszamy, 24 stycznia (czwartek), godz. 18.00-20.00, Collegium Civitas (VII piętro, sala 707), Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Zgłoszenia udziału pod adresem: rezerwacja@collegium.edu.pl.

Coaching w organizacjach polega na wydobywaniu mocnych stron ludzi oraz osiągania celów biznesowych poprzez koncentrowanie się na poszukiwaniu rozwiązań, a nie przyczyn problemów.

- "Jak wskazują badania branży coachingowej, American Management Association czy House of Skills, świadomość, że coaching jest skutecznym narzędziem rozwoju pracowników stale rośnie i staje się coraz popularniejszym sposobem inwestowania w rozwój kadr. W szczególności będzie umacniać się trend zorientowania coachingu na biznes" - wskazuje Urszula Sadomska, master certified coach ICF, prowadząca studia podyplomowe Coaching Managerski w Collegium Civitas.

Technika coachingu managerskiego podnosi skuteczność osiągania celów biznesowych oraz efektywność i jakość działań organizacji, pozwalając kadrze zarządzającej identyfikować i reagować nawet na "nikłe sygnały", wyprzedzające poważne kryzysy. Uczestnicy spotkania poznają reguły zarządzania poprzez coaching, metody osiągania celów w reakcji na zmieniające się środowisko, samoorganizacji poprzez meta-przywództwo oraz case studies wdrożeń coachingu managerskiego w organizacji i ich rezultaty na przykładach z różnych branż. W programie przewidziane są również ćwiczenia coachingowe pokazujące siłę myślenia zorientowanego na osiąganie celów.

Workshop poprowadzą Dorota Jużak, dr Urszula Sadomska i dr hab. Włodzimierz Włodarski, akredytowani coachowie najwyższej kadry zarządzającej, specjaliści zarządzania ludźmi i wykładowcy studiów podyplomowych Coaching Managerski w Collegium Civitas, jedynych w Polsce studiów podyplomowych przygotowujących do egzaminu w stopniu (ACC) Associate Certified Coach oraz (PCC) Professional Certified Coach w International Coach Federation (ICF). Program kierunku Coaching Managerski obejmuje naukę metod budowania wewnętrznej równowagi w podejmowaniu wyzwań stojących przed managerami oraz narzędzi skutecznego zarządzania, osiągania celów i motywowania ludzi do ciągłego rozwoju zarówno osobistego, jak i całej organizacji.

Opublikowano: 2013-01-13

Źródło: Collegium Civitas


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy