Gorące wiadomości

Darmowe konsultacje z psychologiem

Depresje, obniżona samoocena, lęki, problemy osobiste i w pracy - przyjdź na spotkanie z psychoterapeutą i znajdź przyczyny złego samopoczucia. Od marca rusza program bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie.

Podczas spotkania z konsultantem można uzyskać informacje o tym, gdzie warto szukać pomocy oraz jaki rodzaj postępowania, z punktu widzenia współczesnej wiedzy psychologicznej jest najlepszy. Bezpłatne konsultacje psychologiczne to druga edycja programu, jednak tym razem organizatorzy zwiększyli liczbę godzin i rodzaju pomocy.

- "Jesteśmy w stanie przeprowadzić więcej niż w poprzedniej edycji, bo aż średnio 50 godzin miesięcznie, nieodpłatnych konsultacji dla osób dotkniętych różnymi dolegliwościami psychologicznymi" - mówi Maja Filipiak, kierownik Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS.

Dla każdej osoby poszukującej pomocy przewidziano dwa lub trzy spotkania z psychologiem. - "Do tej pory, w ciągu pierwszych czterech miesięcy programu przeprowadziliśmy ponad 170 godzin darmowych spotkań. W Centrum specjalizujemy się w diagnozie psychologicznej i realizujemy ją na najwyższym poziomie. W oparciu o najnowsze wyniki badań rekomendujemy taki typ pomocy, który będzie najbardziej dopasowany do potrzeb danej osoby i skuteczny" - mówi Maja Filipiak. - "Nie ma w naszej pracy sztampy, bezrefleksyjnej rutyny, czy zwyczajnej szarlatanerii" - dodaje.

Osoby zgłaszające się do Centrum mają problemy dość często występujące we współczesnym społeczeństwie, najczęściej z samooceną i samotnością. - "Ludzie przychodzą z takimi problemami, jak lęk przed porażką i odrzuceniem przez bliskie osoby, niepowodzenie w relacjach międzyludzkich, trudności w zapanowaniu nad autokrytycyzmem, zwątpienie w siebie czy kłopoty w podejmowaniu decyzji i skuteczne realizowanie swoich celów życiowych. Czasem pacjenci mają również trudności w zidentyfikowaniu własnych celów i potrzeb. Okresowo zdarza się też depresyjne zmęczenie i zniechęcenie do działania. Z takimi problemami walczymy wspólnie z zespołem profesjonalnych psychologów" - opowiada Maja Filipiak.

Pierwsze i drugie spotkanie przeznaczone jest wyłącznie na rozmowę o problemach i oczekiwaniach wobec psychologa. Ostatnie spotkanie ma na celu przedstawienie stosownej formy pomocy. Psychologowie Centrum gwarantują konsultowanym pełną anonimowość.

W programie mogą wziąć udział osoby dorosłe wyłącznie spoza uczelni. Wystarczy zadzwonić do Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS pod numer tel. 22 517 99 65 lub napisać na adres acp@swps.edu.pl. Konsultant udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponuje terminy spotkań i umówi na rozmowę z psychologiem. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godz. 9.00-20.00. Program trwa cały rok.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.swps.pl/psychoterapia.

Opublikowano: 2013-03-08

Źródło: Centrum Prasowe SWPS


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy