Gorące wiadomości

Philip Zimbardo opowie o walce ze złem na otwartym wykładzie w Katowicach

Światowej sławy psycholog, profesor Philip Zimbardo będzie gościem "Dni z Psychologią" w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. W trakcie wykładu otwartego wyjaśni, jak zmotywować się do heroicznego działania i zostać bohaterem dnia codziennego.

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca o godz. 17.00 przy ul. Kossutha 9. Wstęp wolny.

Podczas wykładu "My journey from understanding evil to inspiring heroism" profesor Zimbardo opowie o jednym ze swoich najnowszych projektów. Jest nim organizacja non-profit, której misją jest badanie i pobudzanie heroicznego działania u ludzi w każdym wieku i każdej narodowości. Wychodząc od kwestii "skąd bierze się zło?", podejmie próbę odpowiedzi na pytanie ?co zwykły człowiek może zrobić, żeby zwalczyć zło i zostać bohaterem dnia codziennego". Recepta wydaje się łatwa: - Na początek trzeba zacząć od drobnych gestów, np. powiedzieć komuś coś miłego czy postarać się zauważyć drugą osobę i jej potrzeby - radzi profesor.

Profesor Philip Zimbardo jest wykładowcą Uniwersytetu Yale, zajmuje się psychologią zła, terroryzmu i dehumanizacji. Od 2011 r. doktor honoris causa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorem przełomowych badań na gruncie psychologii społecznej, w tym tzw. eksperymentu stanfordzkiego. Jego badania zaowocowały wydaniem w 2007 r. książki "The Lucifer Effect: Understanding How Good People Turn Evil" (Efekt Lucyfera: Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?), którego polską edycję wydało w 2009 r. Wydawnictwo Naukowe PWN.

Opublikowano: 2013-05-28

Źródło: CP SWPS


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy