Gorące wiadomości

Dostępne jest polskie tłumaczenie raportu prof. Marka Regnerusa na temat dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne

W Kwartalniku Naukowym "Fides et Ratio", wydawanym przy UKSW, ukazał się tekst raportu prof. Marka Regnerusa na temat dorosłych dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne.

Jak wynika z badań prof. Regnerusa przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie blisko 3 tys. Amerykanów w wieku 18-39 lat, osoby deklarujące posiadanie homoseksualnych rodziców różnią się od grupy kontrolnej m.in. pod względem myśli samobójczych, problemów z prawem, częstotliwości sięgania po narkotyki, kłopotami w trwałości związków emocjonalnych, ilością zdrad w związkach, częstotliwości korzystania z pomocy psychologicznej. Ponadto 31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25% wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli. Jeśli chodzi o orientację seksualną badanych - 61% respondentów wychowywanych przez matki - lesbijki, a 71% przez ojców - gejów określa siebie jako "całkowicie heteroseksualnych". Innymi słowy w przypadku matek - lesbijek blisko 40%, a przypadku ojców - gejów blisko 30% wychowywanych przez nich dzieci to homo-, biseksualiści lub osoby o nieokreślonej orientacji seksualnej.

Prof. Mark Regnerus jest socjologiem, profesorem Uniwersytetu w Austin. Pod wpływem krytyki raportu przez organizacje gejowskie władze jego uczelni powołały specjalną uniwersytecką komisję do zbadania poprawności metodologicznej zrealizowanych badań. Komisja odrzuciła wszystkie zarzuty, nie dopatrując się uchybienia metodologicznym standardom.

Raport ten był znany dotychczas w Polsce tylko z doniesień medialnych - teraz można zapoznać się z jego tłumaczeniem na język polski, na stronie:
http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/14-06Regnerus.pdf

Ponadto dostępny jest także komentarz dra Andrzeja Margasińskiego:
http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/14-07Margasinski.pdf

Opublikowano: 2014-01-23

Źródło: inf. wł.


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz