Gorące wiadomości

Bezpłatne warsztaty nt rodziny we Wrocławiu

Ponad 20 warsztatów dla matek, ojców, maluchów i nastolatków, wykład na temat dojrzewania i debata o polityce prorodzinnej we Wrocławiu. To wszystko odbędzie się w sobotę 30 sierpnia 2014 r. w siedzibie SWPS przy ul. Ostrowskiego 30b. Wstęp wolny.

W trakcie debaty podczas Forum Rodziny organizowanego w SWPS Wrocław zostanie poruszona tematyka kierunku zmian polityki prorodzinnej we Wrocławiu. O tym, jaka jest polityka prorodzinna we Wrocławiu i co jeszcze można w niej zmienić wspólnymi siłami, porozmawiają eksperci i przedstawiciele wrocławskich instytucji oraz organizacji. Spotkanie poprowadzi Rzecznik ds. Rodziny Urzędu Miejskiego, dr Dariusz Szrejder.

Podczas spotkania organizowane będą przede wszystkim warsztaty dla rodziców, dzieci i dorastającej młodzieży od godz. 10 do 16. - To wyjątkowa okazja, by zmierzyć się z problematycznymi sytuacjami, które spotykają rodziców codziennie. Dzięki tak skonstruowanemu programowi w zajęciach mogą brać udział całe rodziny, podczas gdy dzieciom zapewniamy opiekę i zajęcia animacyjne - zapewnia Patrycja Sobczak z SWPS, organizatorka wydarzenia.

Inaugurujący wykład o dorastających dzieciach i o tym, jak z nimi wytrzymać poprowadzi Michał Pozdał, psychoterapeuta SWPS. Wśród zajęć dla rodziców znalazły się m.in. warsztaty radzenia sobie z emocjami, temat obalania mitów i pokazywania faktów dotyczących gier komputerowych w świecie dzieci, rodzicielstwa w social mediach (o relacjach z dzieckiem na portalach społecznościowych) oraz specjalnie dla ojców - rozmowa o tym, jak być jednocześnie zapracowanym i zaangażowanym tatą.

Dla młodzieży przygotowano warsztaty o wyborze przyszłej drogi życiowej i zawodowej, tajemnic piramidy żywieniowej, depresji w okresie dojrzewania, sztuce rozmawiania z bliskimi osobami, koncentracji na własnym wyglądzie i byciu popularnym wśród rówieśników. - Podczas spotkań z młodymi ludźmi prowadzący postarają się wspólnie z uczestnikami odpowiedzieć na pytania, czy uroda ułatwia życie, czy bycie innym jest gorsze oraz jak rozmawiać o miłości. W tym samym czasie rodzice będą mogli więcej dowiedzieć się o stereotypach i uprzedzeniach, o tym jak pomóc dziecku, gdy doświadcza dyskryminacji i jak podjąć współpracę, aby dziecko lepiej radziło sobie w szkole - mówi Patrycja Sobczak.

Jak mówią organizatorzy, celem spotkania jest stworzenie wspólnej przestrzeni, w której całe rodziny będą wspólnie spędzać czas. Rodzice będą mieli okazję podyskutować o polityce społecznej Wrocławia, dzieci wezmą udział w zajęciach z animatorami, a młodzież porozmawia z doświadczonymi wykładowcami SWPS.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do 27 sierpnia wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.swps.pl/rodzice.

Organizatorami wydarzenia są SWPS Wrocław oraz Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego Gminy Wrocław. Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik ds. Rodziny Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Opublikowano: 2014-08-23

Źródło: CP SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz