Gorące wiadomości

TVP włączyła się w kampanię społeczną "Powstrzymaj pijanego kierowcę"

Trwa kampania społeczna "Powstrzymaj pijanego kierowcę", realizowana na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na 6 antenach Telewizji Polskiej S.A. został wyemitowany spot promujący kampanię "Powstrzymaj pijanego kierowcę". Spot można było zobaczyć w TVP1, TVP2, TVP ABC, TVP Historia, TVP Rozrywka oraz TVP Regionalna.

Prawidłowe formy interwencji wobec pijanych kierowców lub osób, które zamierzają usiąść za kierownicę po alkoholu, przedstawiono w filmach edukacyjnych na www.powstrzymaj.pl.

- Jest cała lista sposobów, jak powstrzymać pijanego kierowcę - wyjaśnia mł. insp. Konkolewski. Jeśli do nietrzeźwego nie docierają żadne argumenty, należy uniemożliwić mu jazdę, np. zabrać kluczyki. Policja zachęca, by nie wahać się i zawiadamiać o każdym podejrzanym zachowaniu kierowcy. Najprostszą formą reakcji jest telefon pod numer alarmowy 112.Jak byś się zachował, widząc nietrzeźwą osobę, która chce wsiąść za kierownicę? Czy wiedziałbyś, co zrobić? Zobacz film, który wyjaśnia, jak należy reagować. Film pokazuje historię, która może przydarzyć się każdemu z nas.

Mężczyzna znajdujący się w stanie znacznego upojenia alkoholowego wsiada do samochodu. Widzą to przypadkowi przechodnie. Jeden z nich chce powstrzymać nietrzeźwego ? argumentuje, że pijany kierowca zagraża niewinnym uczestnikom ruchu drogowego. Kiedy rozmowa nie przynosi skutku i nietrzeźwy odjeżdża, jeden z mężczyzn sięga po telefon i wybiera numer 112, by zawiadomić policję.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Od tego, czy go powstrzymasz, może zależeć czyjeś życie. Nie wahaj się reagować!

Opublikowano: 2014-09-04

Źródło: powstrzymaj.pl


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz