Gorące wiadomości

"Alfabet miłości" - rozważania, czym jest miłość

Na początku lutego 2015 roku Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne wyda najnowszą książkę autorstwa prof. Bogdana Wojciszke i dziennikarki Renatą Mazurowską pt. Alfabet miłości. Publikacja jest wynikiem wielogodzinnych rozważań autorów nad zawiłym i mimo wszystko nadal nie do końca zbadanym i poznanym zjawiskiem, jakim jest miłość. Podejmują się oni niełatwego zadania odnalezienia odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania, m.in.: czym jest miłość?, czy można ją tak naprawdę zrozumieć?, czy mamy na nią jakikolwiek wpływ?, czy rzeczywiście wszystko zniesie, nie zazdrości i nigdy nie ustaje?, czy jest w niej sens?

W swoim niezwykle dynamicznym i intrygującym dialogu rozkładają miłość na czynniki pierwsze, wyjaśniają to, co nurtujące i niezrozumiałe, opisują to, czego nie do końca jesteśmy świadomi, i rozprawiają się z od lat powtarzanymi stereotypami. Konfrontują sprzeczne punkty widzenia, pobudzają do zastanowienia i pokazują, jak będąc z kimś, nie zatracić siebie. Dzięki ich książce nie tylko zaczynamy rozumieć tajniki miłości, ale także otrzymujemy mnóstwo wskazówek i inspiracji do pracy nad sobą i nad swoim związkiem.

Książkę poleca Katarzyna Droga, redaktor naczelna "Sensu":
- "Alfabet miłości" to rozmowa wartka, pełna energii, humoru i zaskoczeń. Renata Mazurowska i profesor Bogdan Wojciszke, czołowy polski specjalista w tej romantycznej materii, penetrują od nowa - zdawałoby się - dość znany obszar. Czytam i jestem zdumiona, że teoria o dwóch połówkach jabłka okazuje się nieaktualna i że... to dobrze! Jestem zdumiona, że aż tyle badań wykonano na świecie, by poznać naturę miłości, że warto porozmawiać o tym jeszcze raz. Zachęcam gorąco do czytania we dwoje. -

Patronat nad książką objął portal Psychologia.net.pl.

Opublikowano: 2015-01-08

Źródło: GWP


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz