Gorące wiadomości

"Wielkie pytania w nauce" - spotkanie z prof. Jerzym Vetulanim w Rzeszowie

W ramach cyklu interdyscyplinarnych wykładów "Wielkie pytania w nauce", Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaprasza na wykład pt. "Dlaczego myślimy i jak mózg może prowadzić nas na manowce?", który wygłosi prof. Jerzy Vetulani, popularyzator nauki, neurobiolog i psychofarmakolog.

Spotkanie z prof. J. Vetulanim odbędzie się 27 lutego br., o godz. 17:00, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wykład będzie okazją do refleksji nad fenomenem myślenia oraz rolą, jaką w życiu człowieka odgrywa mózg. W czasie spotkania prof. Vetulani omówi tajemnice i pułapki pracy ludzkiego umysłu oraz podejmie próbę odpowiedzi m.in. na pytania: Co doprowadziło do powstania ludzkiego mózgu? Dlaczego myślimy? Co rządzi naszymi działaniami - emocje czy rozum? Jak dbać o mózg, aby żyć długo i szczęśliwie?

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Warto również podkreślić, że wydarzenie nie będzie miało charakteru tylko wykładu. Uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania i dyskutując z prowadzącym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie internetowej www.wsiz.rzeszow.pl/wielkiepytania i okazania wydrukowanego biletu wstępu w Teatrze. W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia publikacji prof. Jerzego Vetulaniego z atrakcyjnym rabatem oraz uzyskania dedykacji Autora.

Spotkanie z prof. Jerzym Vetulanim to już druga odsłona cyklu interdyscyplinarnych wykładów pt. "Wielkie pytania w nauce", które realizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jednym z kluczowych celów organizacji cyklu jest podjęcie próby odpowiedzi na nurtujące problemy dot. egzystencji człowieka, zmian kulturowych, społecznych i filozoficznych oraz zachęcenie słuchaczy do krytycznego myślenia.

- Organizując cykl wykładów "Wielkie pytania w nauce" chcemy pokazać, że efekty pracy naukowców są nie tylko tematem do dyskusji dla wąskiego grona specjalistów, ale mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w codziennym życiu, a zaprezentowane w przystępny sposób zagadnienia mogą być również zrozumiałe dla osób niezwiązanych z nauką. Nie ukrywam też, że organizacja cyklu, stanowić ma swego rodzaju opozycję dla niewymagającej intelektualnego wysiłku rozrywki wszechobecnej w mediach" - mówi dr Wergiliusz Gołąbek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Fundacją Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie oraz z wydawnictwem Copernicus Center Press. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.

Opublikowano: 2017-02-17

Źródło: http://www.wsiz.rzeszow.pl/wielkiepytania


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz