Gorące wiadomości

Relacja z wydarzenia "Co mi siedzi w głowie - szczerze o zaburzeniach psychicznych"

12 marca w godzinach od 10:00 do 14:10 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33 odbyła się konferencja pt. "Co mi siedzi w głowie - szczerze o zaburzeniach psychicznych" organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM. Wydarzenie zrzeszyło znaczne grono członków również spoza środowiska studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja składała się z cyklu czterech wykładów, na które uczestnicy mieli możliwość wcześniejszej rejestracji poprzez wypełnienie formularza, który był dostępny na stronie wydarzenia na Facebook'u. Wiedza, o którą wzbogacili się słuchacze była przekazywana przez specjalistów w dziedzinie psychologii, jak również miała na celu pomóc zrozumieć reakcje naszego organizmu na stresowe czynniki.

Pierwszy wykład pt. "Depresja, a niepomocne i zniekształcone sposoby myślenia" prowadzony przez mgr Katarzynę Kierońską, tak jak i drugi "Wszystko, co chcecie wiedzieć o wypaleniu, ale boicie się zapytać" przez mgr Aleksandrę Błaszczyk swoją tematyką wzbudziły duże zainteresowanie, które widoczne było poprzez ilość zadawanych przez uczestników pytań. Prelegentki z pasją przekazywały słuchającym etiologię omawianych zagadnień oraz zainspirowały do prewencji chorób.

Druga część konferencji została przeprowadzona przez mgr Grzegorza Marka, który przedstawił dwa wykłady zatytułowane odpowiednio: "Ataki paniki w ujęciu poznawczo-behawioralnym: etiologia i leczenie" oraz "Restrukturyzacja zniekształceń poznawczych w psychoterapii CBT". Prezentowana tematyka również przykuła szczególną uwagę słuchaczy i skłoniła do dyskusji. Prelegent  skupił się na tym, aby każde zagadnienie opisane zostało z odpowiednią dokładnością i w profesjonalny sposób przybliżył, czym są omawiane zaburzenia oraz z czego wynikają.

Szczególne oraz liczne zainteresowanie ze strony członków motywuje organizatorów
- Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM - do dalszego działania na rzecz zwiększania świadomości na temat wagi zdrowia psychicznego w naszym życiu. Ważne było, że eksperci z ogromnym zaangażowaniem mogli podzielić się swoją wiedzą i przekazać najnowsze oraz zweryfikowane informacje odnośnie opisywanych zaburzeń psychicznych.
 

Opublikowano: 2022-03-22

Źródło: PTSF UJ CM


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz