Gorące wiadomości

Wsparcie dla wolontariuszy niosących pomoc mieszkańcom Ukrainy

Wojna na Ukrainie stanowi traumatyczne przeżycie dla wszystkich. Lęk i obawa o jutro to uczucia towarzyszące nie tylko najbardziej pokrzywdzonym - mieszkańcom Ukrainy, ale również tym, którzy im pomagają. Osoby działające społecznie muszą radzić sobie z dużym obciążeniem psychicznym i stresem. Ponadto takie osoby często nie są wolne od własnych problemów, jak niska samoocena, przygnębienie, nieporozumienia i kryzysy w bliskich relacjach. GrupaWsparcia.pl postanawia wyjść naprzeciwko potrzebom wolontariuszy oraz wszystkim, którzy angażują się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy i zaprasza na bezpłatne konsultacje psychologiczno-terapeutyczne udzielane w portalu.

Wojna na Ukrainie wdarła się w naszą rzeczywistość. Szczególnie widać to w Polsce, gdzie w krótkim czasie trzeba przybyło ponad 2 mln osób uciekających przed wojną. Polacy na różne sposoby próbują wspierać swoich sąsiadów w obliczu rosyjskiej inwazji. Jedni robią to w mediach społecznościowych, inni wpłacają datki na różne inicjatywy pomocowe, a jeszcze inni przewożą ich spod granicy do wybranych miast. W sieci ogłasza się coraz więcej Polek i Polaków, którzy otwierają swoje mieszkania i domy, żeby dać schronienie uciekającym z Ukrainy.

Chęć niesienia pomocy tworzy dla wielu daleko idące zmiany, zupełnie nowa rzeczywistość. Jak sobie z radzić z nowymi wyzwaniami? Jak nie wypalić się, pomagając? Osoby zmagające się z podobnymi wątpliwościami, zachęcamy do dołączenia do bezpłatnej grupy wsparcia. Jest ona otwarta dla wszystkich osób aktywnie angażujących się w udzielanie pomocy, a jednocześnie potrzebujących wysłuchania i wsparcia emocjonalnego, pomocy w ocenie swojego stanu psychicznego i fizycznego oraz być może w zbalansowaniu aktywności i zaplanowaniu dalszych działań w obecnej, ekstremalnie trudnej sytuacji.

Aby uzyskać darmowe wsparcie psychologiczne na portalu GrupaWsparcia.pl, wystarczy utworzyć konto oraz kliknąć w link aktywacyjny, który zostanie przesłany na podany adres mailowy. Sama rejestracja trwa kilka sekund - wystarczy wpisać adres email, nazwę użytkownika oraz hasło. Po chwili otrzymasz maila zwrotnego z informacją o utworzeniu nowego konta. Po kliknięciu w link możesz już w pełni korzystać w portalu.

Bezpośredni link do grupy dla wolontariuszy: https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/20/grupa-wsparcia-dla-ukraicow-mowiacych-po-polsku-oraz-osob-ich-wspierajacych

Pomoc udzielana jest całodobowo przez specjalistów i specjalistki z zakresu: psychologii, psychoterapii, coachingu, psychoedukacji oraz terapii uzależnień.

Lista osób udzielających wsparcia: https://grupawsparcia.pl/aktualnosci/64/grupa-wsparcia-dla-ukraicow-mowiacych-po-polsku-oraz-osob-ich-wspierajacych-juz-dziala

GrupaWsparcia.pl działa w wersji komputerowej i w aplikacji mobilnej (Android / iOS).

GrupaWsparcia.pl powstała w 2018 roku i od tego czasu wspiera aktywnie ponad 11 tys. użytkowników. W 2019 roku portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy startup roku, organizowanym przez Total Polska. O portalu pisało większość mediów w kraju, takich jak: Onet, Bussiness Insider, Brief, Wirtualna Polska, Mam Biznes, SpidersWeb, RMF Maxxx, InnPoland. W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej powstała platforma online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Wtedy rozpoczęto prace nad aplikacją mobilną w języku rosyjskim i polskim, która dostępna jest w obu wersjach językowych. W ramach dofinansowania FSM stworzono również listę miejsc wsparcia dla emigrantów i emigrantek z Białorusi, która dostępna jest w aplikacji.

GrupaWsparcia.pl jest częścią Fundacji ADRA Polska.

Opublikowano: 2022-03-25

Źródło: Fundacja ADRA Polska


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz