Gorące wiadomości

"Ukraińscy terapeuci uchodźcom" - projekt pomocy psychologicznej w Warszawie

Fundacja eFkropka ruszyła ze zbiórką dla ukraińskich psychoterapeutek. Celem jest zapewnienie darmowej psychoterapii dla osób z Ukrainy. Wspólnie z Pracownią Terapii i Rozwoju planują zabezpieczenie finansowania projektu na 3 miesiące i zebranie 80 tysięcy złotych. Na tą chwilę zebrali już ponad 14 tysięcy: https://pomagam.pl/ukrainscy-terapeuci.

Trzy psychoterapeutki z Kijowskiego Instytutu Terapii Gestalt i Psychodramy oraz Kijowskiego Uniwersytetu Terapii Gestalt pragną pomagać innym w doświadczeniu uchodźczym. Same uciekły przed wojną z Kijowa do Warszawy. Dzięki projektowi zostaną zatrudnione i będą mogły pomagać rodakom, którzy teraz potrzebują wsparcia psychologicznego.

Uchodźcy z Ukrainy byli, są i będą narażeni na wiele stresogennych i traumatycznych doświadczeń: ucieczka z własnego domu i kraju, trudności przystosowawcze w nowym miejscu, lęk o bliskich, doświadczenie wojny - mówią organizatorzy zbiórki. - Niezwykle istotne jest to, iż zatrudnione przez nas osoby będą rodaczkami uchodźców, czym będą wzbudzały większe zaufanie.

Dla osób w kryzysie psychicznym planowana jest pomoc indywidualna, jak i grupy wsparcia. Pracownia Terapii i Rozwoju (PARTiR) udostępni bezpłatnie miejsce do pracy, zapewni również bezpłatnie superwizję, obsługę recepcyjną oraz wsparcie zespołu dla terapeutek.

PRATiR jest ośrodkiem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne jako ośrodek szkoleniowy. Działa od 13 lat i jest zlokalizowany w centrum Warszawy. Zajmuje się pomocą psychologiczną i psychiatryczną oraz szkoleniem adeptów psychoterapii i psychoterapeutów. Prowadzi psychoterapię rodzinną, indywidualną i grupową. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, bez względu na orientację seksualną. Natomiast Fundacja eFkropka przeciwdziała stygmatyzacji oraz autostygmatyzacji osób po kryzysach psychicznych oraz ich bliskich. Organizuje Kongres Zdrowia Psychicznego, Marsz Żółtej Wstążki i prowadzi warsztaty z kontaktu z osobą w kryzysie psychicznym.

Fundacja eFkropka nie wyklucza rozwoju i przedłużenia projektu. Dalsze działania są oczywiście uzależnione od potrzeb i rozwoju sytuacji w Ukrainie.Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ukrainscy-terapeuci


Opublikowano: 2022-04-13

Źródło: eFkropka


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz