Gorące wiadomości

15-latek zaatakował nożem nauczycielkę

Zawód nauczyciela staje się profesją wysokiego ryzyka. 15-latek zaatakował nożem swoją korepetytorkę. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w południowej części Moskwy - podał serwis rg.ru.

Uczeń 10 klasy napadł na 65-letnią kobietę, kiedy ta udzielała mu pozalekcyjnych korepetycji z angielskiego. W środę późnym wieczorem sąsiedzi, słysząc hałas i krzyki o pomoc, dobiegające z mieszkania obok, wezwali milicję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali okropną scenę. Wściekły 15-latek zadawał raz za razem ciosy kuchennym nożem 65-letniej kobiecie.

Korepetytorka otrzymała wiele ran ciętych i kłutych, ale udało się ją uratować.

Na razie nie wiadomo, co wywołało atak szału u młodego człowieka i dlaczego rzucił się z nożem na nauczycielkę.

Serwis rg.ru w związku ze zdarzeniem odnotowuje, że profesja nauczyciela w Rosji staje się coraz bardziej ekstremalna. W zastraszającym tempie rośnie liczba napadów uczniów na swoich pedagogów. Przyczyn tej fali przemocy w szkołach upatruje się głównie w czynnikach społecznych.

Na przykład w elitarnych szkołach dzieci nuworyszy pogardzają "biednymi belframi" i demonstrują to swoim lekceważącym bądź agresywnym zachowaniem. Milicja zebrała całą kolekcję reakcji rosyjskich uczniów na otrzymanie niskiej oceny czy nawet zwrócenie uwagi: rzucanie kamieniami, oblewanie kwasem, bicie po lekcjach. Zdarzają się także przypadki morderstw i gwałtów.

Problem ten nie dotyczy tylko Rosji - przypomina serwis rg.ru. We Francji, na przykład, każdego dnia dochodzi do 60 napadów na nauczycieli. W Wielkiej Brytanii co trzeci nauczyciel był ofiarą agresji ze strony swoich uczniów.

Opublikowano: 2010-03-18

Źródło: Onet.pl


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz