Gorące wiadomości

Powstaje grupa terapeutyczna dla osób uzależnionych od seksu w Ośrodku „Polana”

Przede wszystkim znać problem

Problem uzależnienia od seksu nie jest nowy, jednak uświadomienie sobie istoty i schematu działania jest dość trudne. Szczególnie trudne jest to dla osób dotkniętych tym uzależnieniem. Uzależnienie od seksu może przybrać różne formy, ale dopiero spotkanie ze specjalistą pozwala na ostateczną diagnozę. Seksoholizm może przyjąć formę uzależnienia od pornogragfii, masturabacji, cyberseksu, wizyt w agencjach towarzyskich. Tkwiąc w uzależnieniu i przepychając problem z dnia na dzień tracimy coraz więcej.

Kto może być uzależniony?

Często o seksoholizmie mówi się, że to przypadłość osób nie potrafiących sobie radzić samodzielnie w życiu. Istnieje masa stereotypów na temat osoby uzależnionej. Prawda jest jednak inna, w uzależnienie tego rodzaju wpadają osoby z najróżniejszych środowisk, niezależnie od statusu społecznego czy ekonomicznego. Nie jest wstydem, być uzależnienionym, lecz prawdziwej odwagi wymaga przyznanie się do tego przed samym sobą i i podjęcie konkretnych działań.

Temat tabu i wstyd

Prawdą jest, że każde uzależnienie jest wstydliwe. Temat seksu dotyczy najbardziej intymnej sfery funkcjonowania człowieka. Przez długi czas był społecznie uznawany za temat tabu, czego konsekwencje odczuwamy do teraz. Mówienie o problemach w strefie seksualnej nie jest dla nas proste i wstydzimy się tego.

Czy jestem osobą uzależnioną od seksu?

Jeżeli odczuwasz trudności w swoim życiu i łączysz je z funkcjonowaniem w sferze seksualnej, może to być objaw uzależnienia. Uzależnienie psuje nasze relacje z innymi ludźmi, zaczynamy odczuwać dyskomfort emocjonalny, wyraźną różnicę między tym, co chcemy, a już musimy. Życie wymyka się spod kontroli i potrzeba zmienia się w przymus, wokół którego wszystko inne zaczyna się obracać.

Terapia w „Polanie”

Warszawski Ośrodek „Polana” rozpoczął działanie grupy terapeutycznej, która ma na celu wsparcie dla osób uzależnionych od seksu. Pod adresem www.osrodekpolana.pl odnajdziemy podstawowe informacje z zakresu oferowanej pomocy.
Co da mi terapia?
Jednym z głównych celów terapii jest uświadomienie sobie samemu, jak wiele traciło się tkwiąc w uzależnieniu. Uświadomienie sobie, jak działa uzależnienie i co należy zrobić, aby zachowania wróciły do szeroko rozumianej normy. Poznanie problemu i odpowiednie kroki prowadzące do zmiany swojego nastawienia, a co za tym idzie konkretnych zachowań, będą prawdziwym sukcesem. Harmonijne relacje z innymi ludźmi i powrót do życia przynoszącego radość, to założenia terapii.

Kontakt
Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z Ośrodkiem „Polana” od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00.

"POLANA" Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej
ul. Oleandrów 5 m. 8
00-629 Warszawa

Tel. (022) 825 00 45
www.osrodekpolana.pl

Opublikowano: 2010-07-12

Źródło: www.pero-design.pl


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy