Gorące wiadomości

Czy każdy dąży do szczęścia?

"Szczęście to święto ruchome" - pod takim hasłem odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o szczęściu", organizowanego przez sopocki wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Dyskusja z udziałem prof. Wiesława Łukaszewskiego odbędzie się 18 grudnia o godz. 18.00 w Bookarni (ul. Haffnera 7/9, Sopot).

Czy nieszczęśliwi naprawdę chcą być szczęśliwi? Co z tego może wynikać? Czy to prawda, że szczęścia dopatrujemy się w doznaniach hedonistycznych, a nieszczęścia w całej reszcie? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać prof. Wiesław Łukaszewski i dr Marlena Kossakowska, która poprowadzi spotkanie.

Prof. Wiesław Łukaszewski - profesor psychologii, specjalizujący się w psychologii osobowości, psychologii społecznej i psychologii motywacji. Wykładowca SWPS, członek Polskiej Akademii Nauk oraz wielu redakcji czasopism naukowych. Współpracuje z redakcją miesięcznika "Charaktery".

Dr Marlena Kossakowska - pomysłodawca, organizator oraz moderator Rozmów o szczęściu, kierownik studiów podyplomowych z zakresu psychologii pozytywnej w sopockim wydziale SWPS. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz International Positive Psychology Association (IPPA).

Na poprzednim spotkaniu z cyklu "Rozmowy o szczęściu" psycholodzy zastanawiali się nad tym, czym jest szczęście i czy jest osiągalne. Wszystkie spotkania z cyklu mają charakter otwarty. Ich celem jest promocja idei psychologii pozytywnej oraz zainspirowanie do podjęcia próby myślenia optymistycznego, radosnego i pełnego nadziei. Mają także stanowić swoiste antidotum na tzw. kulturę narzekania.

Opublikowano: 2010-12-14

Źródło: SWPS


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy