Gorące wiadomości

Warsztaty dla nauczycieli na Dolnym Śląsku

Od dziś nauczyciele ze szkół ponadgimanzjalnych na Dolnym Śląsku mogą się zgłaszać do udziału w szkoleniu poświęconym kompetencjom psychologicznym w codziennej pracy dydaktycznej. Organizatorem jest wrocławski wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Wpływ emocji na pracę grupy, modele komunikacji i motywowanie uczniów to tylko niektóre tematy trzydniowego szkolenia dla kadry dydaktycznej szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania zaplanowano w dniach 1-3 kwietnia w godz. 9.00-17.00.

Podczas szkolenia pt. "Kompetencje psychologiczne w zawodzie dydaktyka" nauczyciele zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu psychologii społecznej, dowiedzą się jak efektywnie prowadzić zajęcia z grupą oraz zapoznają się z podstawami psychologii motywacji, emocji czy konfliktów wewnątrzgrupowych. Zajęcia poprowadzi Krystian Krzysztof Dymkowski, trener biznesu i psycholog społeczny, absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Szkoły Trenerów Biznesu "Moderator". Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji osobistych.

Zakres tematyczny warsztatów:

* Proces uczenia się - metody i ograniczenia
* Emocje i ich wpływ na pracę grupy
* Proces motywacyjny
* Proces grupowy - od powstania do sukcesu grupy. Mechanizmy funkcjonowania grupy
* Modele komunikacji. Relacja: prowadzący ? grupa
* Elementy wpływu społecznego ? problem wpływania na postawy
* Osobowość i jej wpływ na pracę w grupie
* Wprowadzenie różnic między psychologią naukową a "psychologią naiwną"

Opublikowano: 2011-03-20

Źródło: SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz