Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Nerwica natręctw - jazda samochodem

  Autor: shalony   Data: 2020-03-05, 00:15:04               Odpowiedz

  Odkąd pamiętam posiadam nerwicę natręctw. Sprawdzanie zamkniętego zamku kilkakrotnie itp. to codzienność. Nie były to jednak natręctwa utrudniające w jakikolwiek sposób życie, do czasu, aż nie zacząłem jeździć samochodem. Mam prawo jazdy od około roku, jeżdżę sporo, dotychczas żadnych kolizji i 0 punktów na koncie. Kierowcą jestem dosyć, nie będąc skromnym, całkiem niezłym, i raczej czuję się pewnie za kierownicą. Często jednak miewałem natrętne myśli, przykładowo przy najeżdżaniu w rowek, czy kogoś nie potrąciłem i pozbawiłem życia, to samo przy cofaniu samochodem, kiedy widoczność była mocno ograniczona. Było to na tyle uciążliwe, że postanowiłem zamontować kamerkę, aby móc w każdej chwili sprawdzić nurtujący moje myśli moment. Sposób ten jednak bardziej zaszkodził, aniżeli pomógł. Aktualnie jestem w stanie wielokrotnie sprawdzać zapisane nagrania, czy aby na pewno cała podróż odbyła się bez żadnego zagrożenia. Dziś podjąłem decyzję, aby nie sprawdzać więcej każdego pojedynczego nagrania z tejże kamery, boję się jednak, że natrętne myśli nie dadzą mi spokoju,
  pomocy.  • RE: Nerwica natręctw - jazda samochodem

   Autor: znajoma   Data: 2020-03-05, 12:02:39               Odpowiedz

   Wszelkie nerwice, w tym również nerwicę natręctw można leczyć. Z jakim skutkiem to już zależy od zaawansowania choroby. Zgłoś się do lekarza, zostaniesz skierowany na odpowiednią terapię. Niestety, innej pomocy na forum nie uzyskasz.  • RE: Nerwica natręctw - jazda samochodem

   Autor: Krzysztof32   Data: 2020-03-06, 21:53:43               Odpowiedz

   Witaj, mam podobne nerwice natręctw.

   Szukaj problemu w przeszłości, postaraj sobie przypomnieć, w jakim momencie swojego życia tak bardzo starałeś się zrobić coś bardzo odpowiedzialnego i mimo trudu i wysiłku nie udało Ci się i zawiodłeś kogoś bliskiego.

   nawet nie wiesz ile stresu zajmuje dziecku trening czystości, dziecko się stara, uważa, ale czasem po prostu nie da rady. Dziecko ma prawo do popełniania błędów, dzięki temu się uczy, niestety nie wszyscy rodzice i opiekunowie potrafią być wyrozumiali, a potem stres, nerwica itd.

   Pozdrawiam

   Krzysztof   • RE: Nerwica natręctw - jazda samochodem

    Autor: zielonamelisa   Data: 2023-10-22, 13:59:09               Odpowiedz

    Z atakami paniki sobie radzę, ale z nerwicą natręctw od lat nie potrafię. To ciągle wraca. I nawet jak jest lepiej, to aż wstyd przyznać jak to wygląda gdy się pogarsza. Jak sobie radzicie z tym. Kto ma?