Forum dyskusyjne

RE: Co jest ze mną nie tak ? Jestem wynalazcą

Autor: wloka   Data: 2022-07-10, 08:12:06               

byłeś 5 lat na terapii i pytasz na forum o takie rzeczy? A nie przyszło ci do głowy, że terapia i jej sama istota tak na ciebie zadziałała? Przecież polega to właśnie na wynajdowaniu problemów: relacyjnych, rodzinnych, emocjonalnych itd...tam gdzie ich wcześniej często nie widzieliśmy. Tak jak napisałeś. Traumą może być wszystko. Uwierzyłeś w to, że jak masz problem to musisz dojść do jego " źródła" i wtedy się go pozbędziesz i tak zrobiłeś.

No ja po jakimś czasie swojej terapii miałem i mam nadal podobnie. Ja to nazywałem "nerwicowaniem się". Pamiętam, że zaczęło się od cyklicznego mierzenie ciśnienia i faktu, że wychodziło mi 110/70 czyli zbyt niskie co napawało mnie lękiem i napięciem bo korelowało z odczuciem niższego poziomu energii. Wszędzie widziałem patologię, wszędzie widziałem psychologiczne zagrożenie, wszędzie widziałem krzywdę itd..

Jeśli chodzi o pytanie to ja nie widzię tutaj nic . Jesteś zwykłym niedoskonałym człowiekiem, ze swoimi lękami, kompleksami jak wszyscy inni na tej planecie, z wypranym mózgiem. Nauczyłeś się patrzeć właśnie w taki sposób na świat i siebie.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku