Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Co jest ze mną nie tak?

  Autor: Anastazja88   Data: 2022-08-29, 22:09:18               Odpowiedz

  Mam 34 lata i nie umiem rozmawiać z mamą o relacjach damsko-meskich.Zawsze spotykałam się z facetami, jedne znajomości trwały dłużej, drugie krócej,ale nigdy nie stworzyłam stałego związku.To mi nawet pasowało,bo po jakimś czasie się kończyło i znów byłam sama.Ale najbardziej dziwi mnie to,że nigdy nie umiałam powiedzieć:mamo, to mój facet, idę na randkę,spotykam się z kimś,itp.Zawsze mnie coś blokowało i kończyło się tylko na tym,że mówiłam,że idę spotkać się z kolegą albo kłamałam,że wyjeżdżam ze znajomymi czy z koleżankami.Niedawno poznałam faceta,z którym relacja jest poważniejsza i chciałabym,żeby coś było z tego więcej,ale nadal mam blokadę.Nie umiem powiedzieć o nim mamie.Glupio mi,bo wiem,że coś ukrywam i chciałabym jej powiedzieć,ale jak już się zbieram w sobie to nagle jakiś paraliż.Dodsm,że w innych przypadkach nie mam takiej blokady.Powiedziałam o nim przyjaciołom, znajomym,ale mamie nie potrafię.  • RE: Co jest ze mną nie tak?

   Autor: fatim   Data: 2022-08-30, 08:45:51               Odpowiedz

   "Twoje dziecko kłamie? Wiemy, dlaczego to robi

   Dziecko najczęściej kłamie ze strachu, braku zaufania, wstydu i gdy jest nadmiernie kontrolowane. "

   Tak po 5 sekundach szukania...   • RE: Co jest ze mną nie tak?

    Autor: Gerogina48   Data: 2022-08-30, 12:46:25               Odpowiedz

    Miałam bardzo podobny problem... dlaczego ? Bo bałam się braku akceptacji ze strony mamy, ojca itd. partnera itd. Poza tym moja mama bardzo lubiła się wtrącać w moje zycie np, jak usłyszała, że chłopak nie ma odpowiedniego wykształcenia to zaraz w odstawkę. Mając 19 lat po maturze, jak poszłam na studia, nie mogłam pojechac do ówczesnego chłopaka na weekend. Tak to było. W koncu kilka lat później poznałam mojego obecnego męża.Oczywiście, też się nie pdoobał, bo za brzydki ( wg nich) itd. Ja akurat na całe szczęscie postawiłam na swoim i dziś jestem z moim mężem. Moi rodzice też zmienili nastawienie do wszystkiego.    • RE: Co jest ze mną nie tak?

     Autor: Anastazja88   Data: 2022-08-30, 15:34:11               Odpowiedz

     U mnie to chyba nie jest strach przed brakiem akceptacji. Mówię mamie o różnych rzeczach, historiach, decyzjach, o losach znajomych, o pracy, itp.Ale wszystkie rzeczy, które związane są ze mną i moją intymnością, pomijam.Nigdy nie rozmawiałyśmy o zakochaniu się w kimś, o miłości...Były rozmowy na różne tematy, ale o miłości, seksie to nigdy.Moze to jest tym spowodowane?Nie wiem jak mam się z tego "wyleczyć".     • RE: Co jest ze mną nie tak?

      Autor: Gerogina48   Data: 2022-09-02, 15:07:08               Odpowiedz

      A może Twoja mama nie poruszała tego tematu, bo może w pewien sposó została skrzywdzona ? Pomyślałaś o tym ?     • RE: Co jest ze mną nie tak?

      Autor: Anielaa   Data: 2022-09-03, 21:17:55               Odpowiedz

      Anastazja, przekazano Tobie, ze sprawy intymne sa be ;)
      Mama nie zapyta, a Ty sie na odwage nie zdobedziesz.
      Tak juz zostanie.     • RE: Co jest ze mną nie tak?

      Autor: Anastazja88   Data: 2022-09-05, 11:36:43               Odpowiedz

      Masz rację. Jak mama o coś pyta to odpowiadam i jakoś rozmowa się klei a jak sama nie zapyta to ja nie umiem zacząć tematu.     • RE: Co jest ze mną nie tak?

      Autor: Anielaa   Data: 2022-09-06, 19:02:05               Odpowiedz

      Jak chcesz cos zmienic, to trzeba zaczac zmiane od siebie.
      Postanow, ze bedziesz mamie mowila tylko prawde.  • RE: Co jest ze mną nie tak?

   Autor: Lustereczkopowiedz   Data: 2022-08-30, 15:47:58               Odpowiedz

   Przyjaciołom tak bardzo jak matce nie zależy na Twoim szczęściu.Znasz matki pogląd.Chcialaby, żebyś była szczęśliwa.