Forum dyskusyjne

Zazdrość w związku

Autor: MalaCzarna14   Data: 2022-12-01, 22:26:57               

Witam!
Mam 20 lat, mój chłopak 22. Jesteśmy razem ok 3lata.

Odkąd podjął pracę w nowej firmie w naszym związku pojawiło się więcej kłótni. Wcześniej też występowały, lecz ze znacznie mniejszą częstotliwością. Poszedł do pracy, w której są wyjazdy integracyjne dla pracowników na kilka dni, częste spotkania po pracy. Jestem jeszcze młodą osobą i szczerze te spotkania, wyjazdy doprowadzają mnie do szału. Zdaję sobie sprawę, że jestem zazdrosna o inne dziewczyny, a szczególnie jedną. Odkąd pojawiła się w pracy mojego chłopka od razu zaczęła do niego zagadywać, prosić o pomoc, a potem obserwować na Instagramie. Dla kogoś może wydawać się to śmieszne, ale nie dla dziewczyny, która jest zazdrosna. Mój chłopak powtarza mi, że on nawet nie zwraca na nią uwagi, nie jest w jego guście itp., ale to że zaczął również ją obserwować na Ig tłumaczy, że po prostu chce być miły. Dla mnie to głupota. Gdy np. jest na takim wyjeździe integracyjnym rzadko mi odpisuje, nie pisze gdzie jest itp. On twierdzi, że chcę go kontrolować. Ale ja chcę tylko poczuć się bezpiecznie, że jest z dala od dziewczyn. Taka wiadomość mnie bardzo uspokaja. Obydwoje stwardziliśmy, że mam bardzo niskie poczucie własnej wartości. Przez to być może jestem taka zazdrosna. Co o tym myślicie?

Przyznam, że jestem dość nerwową osobą, nie radzę sobie z emocjami. Często podczas kłótni wytykam chłopakowi, że być może mnie zdradza. Wtedy gdy mi nie odpisuje zbyt długo, od razu myślę, ze jest u innej. Często wypominam mu jego relację z inną dziewczyną (relacja trwała z 5 miesięcy), z którą spotykał się ok rok przede mną.

Mój chłopak bardzo chciał mi pomóc, chciał abym pracowała nad sobą, mniej się denerwowała, a co najważniejsze starała się nie być zazdrosna. Teraz gdy widzę, że oddalamy się od siebie chcę to jakoś naprawić póki jeszcze nie jest za późno. Proszę pomóżcie! Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku