Forum dyskusyjne

RE: 39 lat i fatalne, ustawione przez rodziców życie.

Autor: zulek85   Data: 2023-09-11, 11:30:58               

No właśnie rzecz w tych zmianach, decyzji do zmian.

Dobry przykład z ciastkiem.
Otóż, ja widzę 2 sytuacje z odchudzaniem na przykładzie ciestka:
1. Osoba nie mająca w życiu więksych problemów, stwierdza zwyczajnie, że pora schudnąć i nie zjada ciastka.
2. Ja (i być może osoby w podobnej sytuacji jak moja) myślę, że może dobrze byłoby nie zjadać tego ciastka to schudnę. Zaczynam myśleć o motywacji, aby ten schemat z objadaniem się skończyć. Widzę: sytuację rodzinną nieciekawą, z któej nie bardzo jest jak teraz wyjść, przebywanie z trochę toksycznymi ludźmi jak moja matka i o ciągłych nieporozumieniach między matką i żoną, później o firmie, o sobie i o wielkich czarnych chmurach, które się nie rozejdą nawet jakbym chciał (mam ustawioną sytuację życiową, nie mam możliwości zacząc się zmieniać i zawojować świat, kotwice, które nie pozwalają mi wyjechać na drugi koniec świata i zmienić całego zycia, albo w oógle zawojować świat). Ostatecznie ciastko staje się odreagowaniem i ucieczką, staje się kompulsją, staje się myślą, że to jedna z niewielu rzeczy, które mi pozostały, na które nikt nie może mi wpłynąć.
3. Inna sprawa, że należę do osób 0-1. Myślę o odchudzaniu, to myślę o diecie, ćwiczeniach fizycznych. Myślę i zgłębiam iformacje o kaloryczności, przyswajalności itd., o ćwiczeniach, technice, efektach itd. (być może to z góry ucieczka, żeby się zakrecić i poddać przed startem). Jak już wszystko nazgłebiam i mówię żonie jaki jest mój plan i szczegóły, to głowa jej puchnie, mói, żebym przestał świrować, żebym zjadł kanapkę mniej, żebym zajął sę ważnymi rzeczami a pierdami ( w jej rozumieniu dzieci, dzieci, sprzątanie, dzieci).
4. A zatem wyjaśniam, nie widzę w moim życiu możliwośsci takich jak filmach motywacyjnych "możesz wszystko", "zmień żcyie w tej chwili" "zawojuj świat, to siedzi tylko w twojej głowie".
5. Odnośnie wczorajszej wypowiedzi, to wyobraź sobie pobudkę, w żyiu które ktoś za Ciebie ustawił, a w dodatku w ogólne Ci się ono nie podoba na czele z niepasującym do Ciebie mężem.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku