Forum dyskusyjne

RE: 39 lat i fatalne, ustawione przez rodziców życie.

Autor: mimbla1   Data: 2023-09-19, 15:07:02               

@zulek

Trochę pomarudzić ludzka rzecz :) Ty w tym tkwisz, to jest Twoje życie zatem łatwo o zatarcie granicy między rzetelnym problemem a narzekaniem.

Z tą radością płynącą z faktu, że masz w kranie stale dostępną czystą wodę to nie całkiem tak, że to "powinno" powodować Twoja radość. Emocje tak nie działają. Od strony racjonalnej owszem, doceniasz. To jednak nie uruchamia emocji zwanej radością, bo jest normą dla Ciebie. Czemu - bo żeby się uruchomiły bieżące emocje musi się zdarzyć coś, co od normy (dla danej osoby) odbiega. Czyli - gdyby była solidna awaria i potem Ci wodę po tygodniu włączyli - poczułbyś radość, bo przez tydzień było gorzej niż zwykle, poniżej normy. Jednym ze sposobów na odczuwanie radości jest paradoksalnie zejście poniżej swojej normy i wyrównanie po jakimś czasie. Emocja zwana radością gwarantowana, o ile czas odczuwania dyskomfortu nie jest zbyt długi. Czyli - jak w znanej żydowskiej anegdocie o kozie.

Temperament do tych rzeczy czyli poziom libido owszem, też ma znaczenie. W ogóle udany seks, jak się temu bliżej przyjrzeć analitycznie, wymaga spełnienia wielu warunków i pytanie otwarte, czy aby podejście analityczne nie jest bronią obosieczną trochę? Czy po takiej dogłębnej analizie da się jeszcze uruchomić jakiś radosny spontan?
Napisałeś:
"Przyznam szczerze, że nigdy nie doszło między nami to bardzo poważnej rozmowy i jasnego określenia wzajemnych potrzeb w tych kwestiach"
Kurczę, to jest klimat mediacji a nie propozycja zabawy we dwoje!
Z tym mi się kojarzy problem poboczny może, ale niemały czyli to, że żeby o czymś rozmawiać musi istnieć zrozumiałe i skuteczne słownictwo. W obszarze seksualności język polski jest nadal mocno ograniczony. Albo terminologia medyczna, albo bliska wulgarnej i kompletny brak zwykłego języka potocznego. Porozmawiajcie o seksie ale ... jak? Ledwo człek się przymierzy, a już z powodu samego słownictwa rozmowa klimatem zmierzać zaczyna albo w kierunku gabinetu lekarskiego albo w kierunku mało luksusowego burdelu.
Oczywiście nie wszystkim to przeszkadza, ale jeśli klimat ma być na luzie i zachęcać do zabawy - tu się problem pojawia,
lekarz z zabawą się nie kojarzy, a klimat burdelu nie każdego bawi. Jeśli masz zamiar rozmawiać z żoną o waszym seksualnym życiu weź to pod uwagę, bo rzecz nie tylko w tym, by przekazać treść ale też, żeby forma była odpowiednia dla tej drugiej osoby.

W związku z wyglądem - bycie modną i kobiecą nie jest tożsame ze szpilkami i makijażem. Zresztą szpilki i zauważalny makijaż w wielu sytuacjach życia codziennego są zwyczajnie nieeleganckie, bo elegancja to dopasowanie stroju do sytuacji i okoliczności.
Czy aby Twoja żona nie zaplątała się w tym kieracie "dzieci, sprzątanie" za bardzo? Może warto ją nawet "odgórnie" i mimo protestów nieco odciążyć? Może odwykła od dbania o siebie i swoje przyjemności, może nawet nie wie, że weekend w spa może być miłą rozrywką?

Relacje z Twoją matką to jest ogromne pole do popisu dla Ciebie. Ojciec nie żyje, z matką solo jest szansa, że sporo dasz radę.

Tak od ludzkiej i praktycznej strony sytuacja, w której matka jak piszesz trzyma finanse jest zwyczajnie do zmiany.
Między innymi dlatego, że dla żadnej firmy nie jest dobrze, jeśli jedna osoba i to wiekowo w kierunku emerytalnym wszystko trzyma. Za duże ryzyko.
Oraz, niejako równolegle, trzymanie całych finansów daje matce oręż do ustawiania spraw rodzinnych po swojemu. Nad tą sprawą to się moim daniem warto solidnie zastanowić, bo jest to dla Ciebie wieloaspektowo bardzo istotny obszar, także od strony psychologicznej. Narzędzie masz - mózg własny, prawo masz ukończone skoro radcą prawnym byłeś. Potraktuj sam siebie jak klienta i doradź sam sobie. Rozegraj to nie jak syn z mamusią ale bardziej zawodowo. Pisząc rozegraj mam na razie na myśli rozważania teoretyczne. Udziel sobie porady prawnej i zobacz, jak by ta porada wyglądała, to jest nic innego jak spojrzenia na sytuację z innej perspektywy, bywa rozwijające bardzo.

A w ramach rozrywki, żeby nie była tylko serio - wyobraź sobie, że mamusia puka i wpada o tej 15, gdy dzieci nie ma w domu, a wy się z żoną właśnie bawicie w zabawy dla dorosłych na przykład w kuchni ... ale by miała minę :):):)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku