Forum dyskusyjne

RE: 39 lat i fatalne, ustawione przez rodziców życie.

Autor: mimbla1   Data: 2023-09-19, 21:14:06               

Zulek, spróbuję się przebić z jednym -
w ramach przyjacielskiej porady. Biznes jest biznes i bez względu na psychologiczne zawirowania to jest podstawa bytu i Twojego i Twoich bliskich. To jest temat, który zwyczajnie albo teraz ogarniesz po dorosłemu albo za kilka lat ockniesz się z ręką w nocniku i będziesz miał tak cudnie nieprzewidywalne życie, że sam sobie nie wyobrażasz.


Jeśli ktoś sam się nie spełnia w prowadzeniu firmy i owszem, od tego są najemni. Ogarnianie jednoosobowe w pewnym momencie jest niewykonalne i jest czynnikiem hamującym rozwój biznesu. Twój ojciec był , jaki był. Miał poglądy jakie miał. Obecnie nie żyje i jego poglądy w sumie guzik kogokolwiek obchodzą. To Ty masz mieć własne zdanie. Które zwykle jest wypadkową iluś tam poglądów innych ludzi jakoś tam przetworzonych. Ty masz mieć swoją perspektywę.

Co do żony - trudno orzec, czy ma zdolności do zarządzania czymkolwiek. Możliwe, że ma, ale wprawy w tym nie ma, bo jednak dzieci to nie to samo, co pracownicy czy szerzej sprawy firmowe. Dać takiej świeżynce do zarządzania cokolwiek to pilnować trzeba, przynajmniej przez czas jakiś. Pada to kontrolowanie na Twoją matkę i konflikt gotowy, bo nawet jak matka by rację miała i tak żona się zjeży na każdą krytyczną uwagę. Będzie iskrzyć jak nic.

Wcale nie mam przekonania, czy aby bycie zarządzającym jest przy dzieciach mniej obciążające niż bycie najemnym. Co najmniej bym dyskutowała.

Gdybym w tym momencie robiła za doradcę to bym Ci powiedziała że nie rozumiem, co oznacza że "całe pieniądze bierze matka" i zażądała konkretów. Zulek, miejże litość, opisujesz to jak mały chłopiec, nie jak dorosły prawnik.

Przy czym absolutnie nie chodzi o to, żebyś tu firmę na forum opisywał od strony prawnej, biznesowej itd, takich rzeczy zwyczajnie pisać na ogólnodostępnym forum publicznym nie należy, nawet ogólnikami. Natomiast masz się tego dowiedzieć dokładnie, ogarnąć intelektem, w razie czego skorzystać z pomocy fachowca i nie masz na co czekać. Bo jeśli matka jutro dostanie wylewu i zacznie robić za warzywo albo wpadnie pod samochód ze skutkiem śmiertelnym to będziesz miał od zaraz bardzo urozmaicone życie z szansą na tyle kłopotów, że z naddatkiem Ci się deficyty urozmaicenia życia z lat wcześniejszych uzupełnią. Nikomu takiego czegoś nie życzę. Nie w tej wersji brak nudy jest mile widziany.

Pójść z tego domu w diabły to dziecinada. Focha strzelić znaczy. Oczywiście można, to też opcja. Nawet ciekawa. Acz chyba bardziej dla obserwatora niż dla uczestników takiego eksodusu.

Tak na marginesie to wiesz, wbrew temu, co Ci się wydaje Twoja matka jest w bardzo trudnej sytuacji i ma bardzo dużo do stracenia. I boi się, kto wie czy nie bardziej niż Ty.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku