Forum dyskusyjne

RE: 39 lat i fatalne, ustawione przez rodziców życie.

Autor: zulek85   Data: 2023-09-19, 21:50:48               

Bardzo fajnie napisany ten pierwszy akapit No ja niby o tym wiem żeby oddzielić jakby biznes od życia i wiedzieć że pieniądze są jednak jakąś podstawową funkcjonowania.

Jeżeli chodzi o źródła dochodu matki, to ona nie robi z tego tajemnicy poza tym jeżeli chodzi o firmę właściwie dwie firmy bo jedna produkuje pewien produkt a druga wynajmuje lokale, to ja dokładnie znam źródła dochodów matki, ich podstawy prawne, jak również kwoty. Można powiedzieć że wiem dokładnie skąd w jaki sposób i ile złotówek trafia na jej konto. Ona nigdy nie próbowała tego zataić, a w zasadzie tak jak piszę te pieniądze jakby przepływają najpierw przed moimi oczami.

Trochę doświadczenia zyskałem po śmierci ojca, ale ogólnie wiem co mam robić i jak, w razie śmierci matki. Po śmierci ojca trzeba było zmienić temat prezesa, wchodziło w grę dziedziczenie udziałów, podział udziałów i wiele rzeczy dotyczących spółek kapitałowych, które z początku były dosyć skomplikowane ale przeszedłem przez to w praktyce. W związku z powyższym gdyby matki zabrakło wiem dokładnie co po kolei robić.

Wiesz to nie jest pierwsze forum w ciągu tych wszystkich lat na którym pisze o swoich problemach. Zazwyczaj ostatecznie odpowiedzi i rozwiązania są takie same. Sprowadzają się do tego że to moje życie jak sobie pościele tak się wyśpię.

Tak samo w kwestii rodziny, matki i firmy.
Czasami mam wrażenie że piszę po raz kolejny żeby znów się wyżalić, a nie działać.

Często przychodzi mi na myśl po prostu że nie warto robić takie rozwałki w życiu dla tej żony. Wyobrażam sobie że właściwa żona to ta za którą jestem gotów wskoczyć w ogień, i dla niej zrobiłbym wszystko. Mam na myśli zwyczajnie miłość i widzę nie w niej najatrakcyjniejszej kobiety na świecie. Natomiast temat tych gdybań już omawialiśmy.

Także za firmę trzeba się wziąć, ogólnie rzecz biorąc matkę ustawić, a z żoną pod różnymi względami zacząć się dogadywać. Trzeba naprawić to życie a nie brać pod uwagę eksodusu, i to już wiem nie od dzisiaj.

Muszę przyznać że nie spodziewałem się w ogóle takiej ilości odpowiedzi na forum.
Gdyby na forach było więcej takich osób jak ty to naprawdę mogłyby liczyć na pomoc, ale wiemy jak jest.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku