Forum dyskusyjne

RE: 39 lat i fatalne, ustawione przez rodziców życie.

Autor: mimbla1   Data: 2023-09-20, 15:52:08               

Tak mi się wydaje, ze lektura Herman może Ci sporo rozjaśnić. Jest troszkę miejscami irytująca, bo w klimacie "ofiara = kobieta", ale w sumie z punktu widzenia ofiary zdrowiejącej z urazów przemocowych godna polecenia.
Bardzo wiele ofiar przemocy psychicznej, zwłaszcza tzw. chłodnej czyli bez wrzasków i obelg kompletnie nie ma pojęcia, że są ofiarami przemocy. Ty ewidentnie jesteś. Czemu mam taką pewność - między innymi stąd, że miejscami Twój ojciec to klon mojego. Tak od strony metod wychowywania. A ja z całą pewnością ofiarą przemocy jestem, tyle że już wiele lat po terapii.

Na czym polegają ustawienia Hellingera to sam przeczytaj, leniwa jestem i mi się streszczać nie chce :)
Pomijając kwestie natury okołoreligijnej mocno dyskusyjne to metoda potrafi w szybkim tempie totalnie rozsypać psychikę ofiary przemocy po czym nie ma żadnych sposobów poskładania tej psychiki z powrotem w działającą całość. W odniesieniu do ofiar przemocy jest jak lekarstwo, którego skutkiem ubocznym jest zgon. W sytuacji braku innych lekarstw i z takiego się korzysta, ale akurat przy urazach przemocowych są liczne inne lekarstwa, które nie mają takich skutków ubocznych. Zatem - unikaj jak zarazy, bo może zniszczyć nieodwracalnie.

Tak sobie poczytałam o tej Twojej matce i jej odzywkach i korci mnie, żeby Ci podsunąć możliwe reagowanie. Ale tak sobie myślę, że lepiej i skuteczniej sam sobie inne reagowanie wypracujesz...:) i ono będzie lepsze niż moje pomysły. Albo wpadniesz na to samo, co ja teraz i też dobrze:)

Nie jesteś żadną ciapą, nieudacznikiem ani niczym takim. Jesteś znacznie silniejszy niż Ci się wydaje. Tyle że sporo własnego potencjału musiałeś skierować jako dziecko na radzenie sobie z tą przemocą psychiczną. Nie miałeś wyjścia, jak każde dziecko traktowane przemocowo - musiałeś przetrwać. Przetrwałeś, w jednym kawałku, gratuluję. Nie wszystkie ofiary przemocy dają radę.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku