Forum dyskusyjne

RE: 39 lat i fatalne, ustawione przez rodziców życie.

Autor: zulek85   Data: 2023-10-02, 10:16:16               

Bardzo ciekawe stwierdzenie, nie patrzyłem do tej pory na tą sytuację, że może być związana na przykład z nerwicą lękową.

Po lekturze z linku, rzeczywiście wiele objawów do mnie pasuje, na przykład takich jak ciągły stres, bóle brzucha, bóle głowy, brak koncentracji, ciągłe rozdrażnienie i inne.

Z metod leczenia niezbyt ciekawe wydają się benzodiazepiny. Nieco wiem o ich działaniu, bo kiedy skręciłem kolano, a także miałem mocne bóle kręgosłupa to brałem Tramadol. Z tego co wiem to tak naprawdę najsłabszy z opiatów. Znam jego działanie na układ nerwowy, i mogę potwierdzić że człowiek jest wtedy wyluzowany i problemy znikają, co zapewne jest przyczyną rekreacyjnego zażywania przez ludzi.

Jeżeli chodzi o psychoterapię, to na kilku już byłem, i ustalone zostały przyczyny obecnego stanu rzeczy. Nim udałbym się do psychiatry musiałbym rzeczywiście odbyć konsultacje psychologiczną pod kątem rzeczywistego istnienia nerwicy lękowej.

Prawdopodobnie skłoniłbym się bardziej do farmakoterapii przecinek z tego powodu, że moja sytuacja życiowa jest taka, że niestety nie mogę usunąć elementów które przeszkadzają. w postach pisałem, że nie usunę z tej układanki w jakiś sposób matki, tak samo niezbyt mądrym rozwiązaniem byłby rozwód. Moja sytuacja jest dosyć skomplikowana i pełna napięć, tak jak piszesz, i największy w niej problem polega na tym że żyję w tej sytuacji na co dzień i nie mogę tak jak pisałem wcześniej jakiś elementów z tego życia usunąć, a w wielu miejscach czytam że podstawową metodą zmiany życia jest zaprzestanie zadawania się z toksycznymi ludźmi.

Jestem bardzo ciekaw na ile zadziałałaby farmakoterapia, bo naprawdę chciałbym poczuć się dobrze, w moim rozumieniu to chociaż normalnie.

Stwierdzenie o znalezieniu sobie pasji i hobby, jest w moim przypadku nierealne. Żyję w takiej sytuacji, że myślę o przeszłości, zamartwiam się przyszłością, moje relacje rodzinne są dosyć napięte, ja bardzo chciałbym znaleźć sobie hobby i pasję, ale myślę że można to zrobić w ramach relaksu jak ma się spokojną głowę i ułożone życie.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku