Forum dyskusyjne

Problemy psychiczne

Autor: Young49   Data: 2023-10-30, 06:48:18               

Witam,

od dwóch lat zmagam się ze stanami lękowymi, które to pojawiają się losowo. Dotyczą głównie spraw z przeszłości jak i przyszłości. W trakcie takiego "epizodu" potrafie się wyłączyć z normalnego życia na tydzień / dwa dana sytuacja jest strasznie rozpamiętywana w mojej głowie, przez co nie mogę spać, a gdy się "nakręcę" to pojawia się również kołatanie serca, szybszy oddech bądź takie uczucie ciężkości/napięcia w brzuchu, które potrafi nieustannie trwać przez pare dni. Towarzyszą temu okresy o obniżonym samopoczuciu - coś w rodzaju depresji. Dodatkowo ostatnio przyłapuje się na sytuacjach w których przesadnie rozmyślam nad danymi sytuacjami - w stylu co powiedzą inni, co zrobić, czemu ktoś cos powiedział, czy napewno kogoś nie uraziłem - przez co totalnie się wyłączam - niemniej temu stanu nie towarzyszy uczucie lęku tylko bardziej takie przejęcie się. Co raz częściej by uciec od tych problemów sięgam po alkohol.

Do tego wszystkiego dowiedziałem się o zdradzie mojej żony, która tłumaczyła to, że musiała od tego wszystkiego uciec i moje problemy ją przerosły. Wybaczyłem jej to i wróciliśmy do siebie niestety odcisnęło sie to również mocno na mojej psychice. Wspominam o tym gdyż, w momencie w którym się dowiedziałem o zdradzie oraz w trakcie gdy odbudowywaliśmy nasz związek stany lękowe i opisane we wcześniejszym akapicie przypadłości nie występowały. Wróciły gdy wszystko wyszło na prostą.

Udałem się z tym problemem do psychoterapeuty, przyjmowałem przepisane leki, niestety było tylko gorzej, więc postanowiłem je odstawić i walczyć z tym bez użycia środków farmaceutycznych.

Jest to dla mnie dziwne, gdyż na przestrzeni lat zdawało mi się być osobą pewną siebie, a takie stany wcześniej się nie pojawiały, a ostatnio mam wrażenie, iż jest co raz gorzej.

Mam już dosyć życia w ciągłym napięciu i chciałbym wrócić do mojego stanu z przed laty.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku