Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Problemy psychiczne

  Autor: Young49   Data: 2023-10-30, 06:48:18               Odpowiedz

  Witam,

  od dwóch lat zmagam się ze stanami lękowymi, które to pojawiają się losowo. Dotyczą głównie spraw z przeszłości jak i przyszłości. W trakcie takiego "epizodu" potrafie się wyłączyć z normalnego życia na tydzień / dwa dana sytuacja jest strasznie rozpamiętywana w mojej głowie, przez co nie mogę spać, a gdy się "nakręcę" to pojawia się również kołatanie serca, szybszy oddech bądź takie uczucie ciężkości/napięcia w brzuchu, które potrafi nieustannie trwać przez pare dni. Towarzyszą temu okresy o obniżonym samopoczuciu - coś w rodzaju depresji. Dodatkowo ostatnio przyłapuje się na sytuacjach w których przesadnie rozmyślam nad danymi sytuacjami - w stylu co powiedzą inni, co zrobić, czemu ktoś cos powiedział, czy napewno kogoś nie uraziłem - przez co totalnie się wyłączam - niemniej temu stanu nie towarzyszy uczucie lęku tylko bardziej takie przejęcie się. Co raz częściej by uciec od tych problemów sięgam po alkohol.

  Do tego wszystkiego dowiedziałem się o zdradzie mojej żony, która tłumaczyła to, że musiała od tego wszystkiego uciec i moje problemy ją przerosły. Wybaczyłem jej to i wróciliśmy do siebie niestety odcisnęło sie to również mocno na mojej psychice. Wspominam o tym gdyż, w momencie w którym się dowiedziałem o zdradzie oraz w trakcie gdy odbudowywaliśmy nasz związek stany lękowe i opisane we wcześniejszym akapicie przypadłości nie występowały. Wróciły gdy wszystko wyszło na prostą.

  Udałem się z tym problemem do psychoterapeuty, przyjmowałem przepisane leki, niestety było tylko gorzej, więc postanowiłem je odstawić i walczyć z tym bez użycia środków farmaceutycznych.

  Jest to dla mnie dziwne, gdyż na przestrzeni lat zdawało mi się być osobą pewną siebie, a takie stany wcześniej się nie pojawiały, a ostatnio mam wrażenie, iż jest co raz gorzej.

  Mam już dosyć życia w ciągłym napięciu i chciałbym wrócić do mojego stanu z przed laty.  • RE: Problemy psychiczne

   Autor: mimbla1   Data: 2023-10-30, 13:37:31               Odpowiedz

   Psychoterapeuta nie przepisuje leków, nie jest lekarzem, zatem u kogo byłeś z tymi swoimi problemami?  • RE: Problemy psychiczne

   Autor: fatim   Data: 2023-10-31, 10:03:27               Odpowiedz

   "ostatnio mam wrażenie, iż jest co raz gorzej."
   Ja bym powiedział że jest gorzej bo próbujesz się że zdradą pogodzić. Też kiedyś próbowałem i ostatecznie nic z tego nie wyszło oprócz jeszcze większej frustracji.  • RE: Problemy psychiczne

   Autor: Calmi   Data: 2023-11-02, 02:23:48               Odpowiedz

   Young49

   "Udałem się z tym problemem do psychoterapeuty, przyjmowałem przepisane leki, niestety było tylko gorzej, więc postanowiłem je odstawić i walczyć z tym bez użycia środków farmaceutycznych."

   "Co raz częściej by uciec od tych problemów sięgam po alkohol."

   Nerwicę lękową można leczyć , ale zapewne nie alkoholem ,który na chwilę owszem może i pomóc "wyłączyć" głowę ,ale w dłuższej perspektywie przyczynia się do jeszcze większego rozchwiania emocjonalnego i tym samym wzmożenia objawów lękowych ,nerwicowych i depresyjnych (białe myszki itp itd)

   Leczenie za pomocą psychoterapii i ewentualnie leków na pewno nie jest szybkim sposobem, przynoszącym natychmiastową poprawę ,co więcej może chwilowo nawet pogarszać samopoczucie ,by w konsekwencji później było lepiej .

   Dokładnie na odwrót jak alkohol ,ale ...

   Wybór należy oczywiście do Ciebie.