Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Jak mogę pomóc mojej dziewczynie

  Autor: lastdance98   Data: 2024-06-09, 09:40:02               Odpowiedz

  Witam, potrzebuje porady.

  Od pół roku jestem z moją obecną dziewczyną.

  Przedstawię historię od początku, moja partnerka była po 2 letnim związku z toksycznym chłopakiem, odkąd się rozeszli zaszczepiło się w niej poczucie niskiej wartości które było spowodowane wyzwiskami ze strony jegomościa pomimo iż jest piękną i utalentowaną kobietą nie postrzega tego w sobie. Jednak problem bardzo się pogłębił od ostatniego miesiąca.
  Stała się opryskliwa chłodna arogancka w stosunku do mnie po tym co przezyla wyciagnalem ja na kilka wyjazdow po Polsce żeby odzyskała pogode ducha ale juz po 2-3 tygodniach potrafi mnie rownac z ziemia mowiac ze sie nudzi ze nie robie nic dla niej i ze nie jest zadowolona. Jednego dnia mieliśmy poważną rozmowę na ten temat zwierzyła mi się że jest to spowodowane jej relacją z mamą. Jej mama od kilkunastu lat nie pracuje z pewnych powodów medycznych jednakże one nie wykluczają jej do pracy a mimo wszystko od lat siedzi w domu. Podejrzewam że mama od lat jest w głębokiej depresji bo nikt z domowników nie może jej zmotywować do działań typu terapia, wyjście z domu, otworzenie się do ludzi czy znalezienie pracy.
  Moja dziewczyna dzień w dzień walczy próbując pomóc mamie ale w zamian dostaje odmowy kończące się awanturami. Widzę jak z dnia na dzień zachowanie jej mamy przechodzi i na nią. Spotykamy się coraz rzadziej nasze rozmowy nie przypominają rozmów osób w związku. Od 3 tygodni próbuje poruszyć temat terapii dla mojej dziewczyny bo biorąc pod uwagę ile przeszła w ostatnich latach i fakt że odrzuca moje wsparcie, odwraca się od ludzi twierdze że i ona jest aktualnie w depresji. Aczkolwiek kategorycznie odmawia, twierdząc ze to głupota, proponowałem nawet wspólne pójscie. Ostatnio zasugerowała że potrzebuje chwile przerwy od związku jednakze odmowilem bo dla mnie zwiastuje to jedynie koniec relacji a nie chce konczyc tego zwiazku bo potrafi być przekochaną osobą ale niestety juz coraz rzadziej.

  • RE: Jak mogę pomóc mojej dziewczynie

   Autor: fatum   Data: 2024-06-09, 11:27:01               Odpowiedz

   Bohaterowie. 1= lastdance98, 2= obecna dziewczyna,partnerka lastdance98, 3= mama dziewczyny lastdance98. Praca. Mama dziewczyny lastdance98 nie pracuje od kilkunastu lat.Może mieć depresję. Dziewczyna,partnerka lastdance98 może mieć depresję, tak twierdzi sam lastdance98. Nie ma opisu, ile osób w sumie pracuje? Kto, kogo utrzymuje? Takie dane są ważne. Dziewczyna lastdance98 moim zdaniem powinna zgłosić się po pomoc specjalistyczną. Słusznie żąda odpoczynku od nowego związku. Prawdopodobnie zauważyła, że jest bardzo zmęczona obecną sytuacją rodzinną i relacjami z mężczyznami. Moim zdaniem ma do odpoczynku prawo. A będąc w związku ma za mało czasu dla siebie i dla swojej mamy. Powinieneś dać jej możliwość odpoczynku. Sam w tym czasie zajmiesz się swoimi emocjami. Dobrze Ci to zrobi. Pozdrawiam.