Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Opinie o mojej psychiatrze

  Autor: petysana   Data: 2023-01-20, 18:14:24               Odpowiedz

  Moja psychiatra u której byłam dopiero 2 razy ma następujące opinie w Internecie:
  "Niezastąpiona pani doktor, bardzo sympatyczna i podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. Pani doktor jest świetnym specjalistą i potrafi pomóc. Polecam każdemu !"
  "Niestety podejście oraz przebieg wizyty nie przekonał mnie.
  Poczułam się nie zrozumiana.
  Może to tylko moje odczucie."
  "Niestety moje odczucia po wizycie u tej Pani Doktor nie były dobre. Również poczułam się niezrozumiana i odczułam brak empatii ze strony tej lekarki. Pani Doktor, mimo zgłaszania braku skuteczności dotychczasowego leczenia nie zmieniła go. Stwierdziła, że to i tak nic nie da. Poczułam wtedy ogromny brak nadziei na to, że można mnie wyleczyć. Odczułam, że wywiad który przeprowadzała Pani Doktor był chaotyczny. Kilka dni po tej wizycie wylądowałam na Oddziale Psychiatrycznym, gdzie dano mi nadzieję, że nie jestem spisana na straty i zmieniono leczenie. Mimo mojego fatalnego stanu lekarka z uśmiechem na twarzy pytała o moją opinię na temat jednej z placówek w mieście w swoich prywatnych celach. Wizyta odbyła się punktualnie."
  "Najlepszy lekarz, jakiego znam, ogromne zaangażowanie i pełen profesjonalizm. Nikt nie pomógł mi tak, jak ona."
  "Podczas wizyt u Pani doktor panuje bardzo napięta i nieprzyjemna atmosfera, wizyta łącznie z wypisaniem recepty trwa około 5-7 min. Wszystko jest na odwal się nie pyta dokładnie o problemy z jakimi pacjent przyszedł, sam pacjent też nie ma szans na powiedzenie ich. Nie poczułam empatii i zrozumienia. Nie daje poczucia że jest sie ważnym jako pacjent. Natomiast daje poczucie że nie ma szans i nadzei na lepsze funkcjonowanie. Kiedy dotychczasowe leczenie u Pani doktor nie przynosiło skutków nie zmieniła go. Później gdy robiło się coraz gorzej jedynym rozwiązaniem był dla Pani doktor szpital. Oddział którym kieruje też pozostawia wiele do życzenia ale głównie jej zachowanie: brak zainteresowania pacjentem, izolowanie od pacjentów i niechęć rozmowy indywidualnej. Po przygodzie leczenia u tej doktor trafiłam na cudownego lekarza który interesuje się pacjentem jest zaangażowany i pełen empatii a przez tą sytuację myślałam że nie ma już takich lekarzy. Po leczeniu i stosunku doktor X do pacjenta mój stan jedynie się pogorszał, na szczeście mam to za sobą.
  Nie polecam leczenia u doktor X oraz oddziału którym kieruje"
  "Bardzo miła i kompetentna lekarka.Ma podejscie do chorego w każdej chwili mozna do niej zadzwonic porozmawiac,w razie jakichś wątpliwosci.Takich lekarzy nam potrzeba!"
  "Nie polecam. Na wizytach nie wzbudziła zaufania, wizyty bardzo krótkie. Mało sympatyczna i empatyczna. Źle dobrane leki. Nie daje nadzei na wyzdrowienie"
  "Lekarz glodny polecenia."
  Czy powinnam zmienić psychiatrę? Jestem obecnie na wenlafaksynie oraz olanzapinie od roku i one na mnie nie działają, miałam dużą przerwę w chodzeniu do mojej psychiatry, prawdopodobnie w lutym tego roku dopiero pójdę do niej po raz 3, po 10-miesięcznej przerwie. Boję się, że ona mi nie zmieni tych leków jak już do niej znowu pójdę  • RE: Opinie o mojej psychiatrze

   Autor: Adrix   Data: 2023-01-20, 20:20:17               Odpowiedz

   Mów do niej po ludzku , nie próbuj nazywać chorób na podstawie tego co przeczytałaś , z doświadczenia wiem ze najprędzej się z psychiatrą tak porozumieć , takie wizyty są krótkie więc jak namieszane to najłatwiej będzie Ci przepisać to samo . U mnie to było na przykład najgorzej czuje się rano , mam niechęć do ludzi , w praktyce to nie robię nic pożytecznego itd spróbować ją naprowadzić na podstawie swoich doświadczeń   • RE: Opinie o mojej psychiatrze

    Autor: petysana   Data: 2023-01-20, 21:03:33               Odpowiedz

    Tylko problem w tym że ja nie umiem tak od siebie opisać jak to u mnie jest, przez objaw depresji którym jest trudność w adekwatnym nazwaniu tego co czuję. Mam spisaną listę objawów którą sporządziłam z pomocą internetu i tylko jak psychiatra mnie dopytuje o konkretne objawy albo zada mi jakieś odrębne pytanie to wtedy jakoś odpowiadam swoimi słowami, bo już muszę, ale koślawo to robię    • RE: Opinie o mojej psychiatrze

     Autor: Adrix   Data: 2023-01-20, 21:25:24               Odpowiedz

     Pierwsze to chyba powiedzieć ze te leki na Ciebie nie działają , do tego tez trzeba mieć odwagę , ja jej np nie miałem , poza tym all you need is love     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adamos325   Data: 2023-01-20, 22:13:12               Odpowiedz

      All you need is love.

      Zgadzam się - ale u lekarza miłości aż tak bardzo nie potrzebujemy ;), choć trochę na pewno tak i jest łatwej. Bardziej wysłuchania, tolerancji, wyrozumiałości i dobrej diagnozy, leków - spokoju...     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adrix   Data: 2023-01-20, 22:16:09               Odpowiedz

      He , tak o lekarza mi nie chodziło tym bardziej o lekarkę    • RE: Opinie o mojej psychiatrze

     Autor: Calmi   Data: 2023-01-20, 22:07:08               Odpowiedz

     "tylko jak psychiatra mnie dopytuje o konkretne objawy albo zada mi jakieś odrębne pytanie to wtedy jakoś odpowiadam swoimi słowami, bo już muszę, ale koślawo to robię "

     Pety potraktuj więc siebie jak najlepszego lekarza ,bo nikt Ci tak nie pomoże jak sama sobie pomożesz. Traktuj siebie łagodnie, tak jak najdroższą Ci istotę i nie przejmuj się ,że koślawo będzie z początku , nie szkodzi . Ważne ,że się odważasz i podejmujesz walkę o siebie, o swój dobrostan :)

     Zapytaj więc siebie , czy lubisz tę lekarkę ,czy masz do niej zaufanie, czy chętnie do niej idziesz, czy poleciłabyś ją najdroższej przyjaciółce itp ?

     "... problem w tym że ja nie umiem tak od siebie opisać jak to u mnie jest, przez objaw depresji którym jest trudność w adekwatnym nazwaniu tego co czuję."

     Tak się zastanawiam ,czy to przez depresję ,czy raczej przez sposób wychowania, nie umiesz nazywać swoich uczuć ?

     Ale w tym pomocną powinna być psychoterapia. O ile nie bierzesz zbyt dużej dawki i/lub nie odpowiednie leki, które mogą zaburzać Ci normalne odczuwanie.

     Tak sobie też myślę ,że jeśli ktoś nie potrafi nazwać tego, co jest dla niego dobre, ważne i nie umie dążyć do tego, to nic dziwnego ,że ma depresję, stąd brak motywacji do życia .

     Nie przestawaj jednak walczyć o siebie i bądź dobrej myśli.
     Powodzenia :)))
  • RE: Opinie o mojej psychiatrze

   Autor: Calmi   Data: 2023-01-20, 21:00:12               Odpowiedz

   A jaką Ty Pety masz o niej opinię ?

   "Boję się, że ona mi nie zmieni tych leków jak już do niej znowu pójdę"

   Do leczącego nas lekarza trzeba mieć zaufanie, jeśli go nie ma lepiej go zmienić, a z tych opinii wynika ,że większość pacjentów nie jest zadowolona z jej usług i jej nie poleca, oraz, że są w Twojej okolicy lepsi lekarze.

   Możesz mimo wszystko spróbować u niej lub poszukać innego lekarza, ale zrób tak jak Ty czujesz, że będzie dla Ciebie najlepiej.
   • RE: Opinie o mojej psychiatrze

    Autor: petysana   Data: 2023-01-20, 22:08:26               Odpowiedz

    Problem jest taki że ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o jej brak empatii i krótki czas trwania wizyty... Ale tak sobie myślałam, że może ona nie okazuje empatii że względu na profesjonalizm, w tym sensie że nie chce się wczuwać w problemy pacjentów bo chroni siebie w ten sposób. A te 2 moje wizyty trwały ok. 10 minut, to dużo czy mało?
    A kolejny problem jest taki że to jedyna psychiatra prywatnie w moim mieście, a do innych miast nie mam jak dojeżdżać.    • RE: Opinie o mojej psychiatrze

     Autor: Calmi   Data: 2023-01-20, 22:26:50               Odpowiedz

     "Problem jest taki że ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o jej brak empatii i krótki czas trwania wizyty... Ale tak sobie myślałam, że może ona nie okazuje empatii że względu na profesjonalizm, w tym sensie że nie chce się wczuwać w problemy pacjentów bo chroni siebie w ten sposób."

     Widzisz więc ,że czujesz,podobnie jak większość jej pacjentów , tylko nie masz zaufania do własnych odczuć.

     Czym innym jest nadmierne przeżywanie problemów pacjenta ,a czym innym profesjonalne podejście wczucie się i zrozumienie jego kłopotów, a empatia w tym zawodzie jest wręcz konieczna .


     " A te 2 moje wizyty trwały ok. 10 minut, to dużo czy mało?"

     Mi sie wydaje , że zdecydowanie za mało . Zwłaszcza pierwsza wizyta ,gdzie lekarz "zbiera" cały wywiad powinna trwać długo nawet i godzinę. Przy kolejnej powinien zweryfikować wszystkie dane ,żeby móc określić ,czy jest lepiej ,gorzej ,czy bez zmian .

     Jeśli jest jedyna w mieście to i nic dziwnego ,że uważa się za bóg wie kogo i nie przejmuje negatywnymi opiniami .     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adamos325   Data: 2023-01-21, 10:55:55               Odpowiedz


      " A te 2 moje wizyty trwały ok. 10 minut, to dużo czy mało?"

      Mi sie wydaje , że zdecydowanie za mało . Zwłaszcza pierwsza wizyta ,gdzie lekarz "zbiera" cały wywiad powinna trwać długo nawet i godzinę.

      10 minut - to wystarczy tylko na przywitanie sie i wypisanie recepty :(

      Ja jak chodzilem to lekarki od rehabilitacji, ktora znala wiekszosc pacjentow dokladnie juz wczesniej z oddzialu szpitalnego - to dla kazdego pacjenta bylo zarezerwowane pol godziny. Za duzo tych pacjentow moze nie przyjela... - ale kazy wychodzil zadowolony, ze dobra lekarz i dokladnie leczy, zajmuje sie pacjentem. A psychiatra czasowo - to uwazam, ze podobny zawod i czasu tez potrzebuje sporo na dokladna rozmowe i rozeznanie... Do lekarza rodzinnego, to 10 minut moze byc ;) - ale to tez nie zawsze     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Anielaa   Data: 2023-01-21, 17:36:23               Odpowiedz

      W jakim Wy swiecie zyjecie? ;) Pol godziny u psychiatry?
      Pobozne zyczenia. Jak sie dostanie dziesiec minut to juz dobrze.
      Poza tym wiadomo, ze ludzie rozgoryczeni czesciej sa sklonni do napisania opinii. Dlatego najlepiej przekonac sie samemu :)     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adamos325   Data: 2023-01-21, 18:13:10               Odpowiedz

      Ja tam zawsze do specjalistów jestem umówiony na konkretną godzinę, nawet z NFZ - i nie czekam wcale, oni czekają na mnie... ;) Inni pacjenci też raczej - w jakim kraju Ty żyjesz Anielaa? ;D 10 minut to ja przeważnie się spóźniam... - przy takim podejściu i obsłudze, nigdy bym się nie dostał do lekarza ;d No, dobra, te ostatnie trochę naciągane - spóźniam się, ale do lekarza rodzinnego - do specjalisty, psychiatry, brak mi odwagi ;))     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-21, 18:16:09               Odpowiedz

      Pewnie to zależy gdzie i u kogo .Ja dawno byłam i krótko ,ale to dlatego ,że nie chciałam leczenia tylko skierowanie na psychoterapię, dlatego dzisiaj zapytałam koleżanki ,która uczęszcza regularnie, też leczy depresję i nerwicę po tym jak mąż ją zostawił z dziećmi.

      Powiedziała mi, że pół godziny to minimum za każdym razem ,do tego chodzi na NFZ czyli bezpłatnie, dostała się do lekarza niemal od ręki i ma młodego lekarza i bardzo zaangażowanego.

      Mi sie wydaje, że może być tak ,że ludzie zaangażowani w tym zawodzie szybko się wypalają, stąd pojawia się rutyna i brak zainteresowania pacjentem . Sama spotkałam takiego "psychoterapeutę", który świadomie mi zaszkodził, zamiast pomóc, no bywa różnie, dlatego trzeba szukać .     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-21, 18:27:59               Odpowiedz

      A i chodzi regularnie, co miesiąc góra dwa ! Więc da się tylko trzeba chcieć .

      Ja na miejscu Pety zapisałabym się na NFZ do jakiegoś większego miasta,nawet dalej i po wcześniejszym zbadaniu gruntu ,a pieniądze zamiast na prywatne wizyty przeznaczyłabym na dojazdy i jakąś rozrywkę w nagrodę ,że byłam taka dzielna już po wizycie ;)))

      Aniołku Pety sama stwierdziła po zastanowieniu, że ta lekarka jej nie leży i nie widzi poprawy ,to po co to ciągnąć... wyciągać kasę z kieszeni na bezproduktywną pomoc ?     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Anielaa   Data: 2023-01-21, 18:33:38               Odpowiedz

      Calmi, ale Pety sugeruje sie wszystkim co przeczyta w google.
      Jest juz taki kawal, ze lekarze jak sie dowiaduja, ze ktos jakas chorobe sobie przeczytal w google to ma zasiegnac opinii
      na yahoo.     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adamos325   Data: 2023-01-21, 18:43:44               Odpowiedz

      Calmi, ale Pety sugeruje sie wszystkim co przeczyta w google.
      Jest juz taki kawal, ze lekarze jak sie dowiaduja, ze ktos jakas chorobe sobie przeczytal w google to ma zasiegnac opinii
      na yahoo.

      Poszedł pacjent do lekarza - i uczy go jak ma go leczyć ;))     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-21, 18:52:47               Odpowiedz


      "Poszedł pacjent do lekarza - i uczy go jak ma go leczyć ;))"

      Słyszałam opinię ,że niedługo nie będziemy już musieli chodzić do lekarzy (sama od jakiegoś czasu korzystam tylko z wizyt telefonicznych ;)

      Wpiszesz w internet na specjalnej apce wszystkie objawy i sztuczna inteligencja Cię zdiagnozuje, a zrobi to na podstawie tysięcy danych z całego świata, więc ryzyko pomyłki będzie znikome :)))

      Ja nie mogę się już doczekać takiej opcji ;))))))     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adamos325   Data: 2023-01-21, 20:54:05               Odpowiedz

      A recepte tez bedzie mozna tam otrzymac? ;)     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-21, 22:07:27               Odpowiedz

      No jasne .Także tę na szczęście ;)))

      https://memy.jeja.pl/18237,recepta-na-szczescie.html     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-21, 22:15:53               Odpowiedz

      Zresztą ja już od dawna dostaję recepty tylko virtualne, smsem przychodzą heheh ;))) A Ty nie ?     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Adamos325   Data: 2023-01-21, 23:26:28               Odpowiedz

      :*:*:* To dla Ciebie Calmi ;)

      Recepty tak - można brać elektroniczne, przez Konto Pacjenta lub wystarczy sam kod i PESEL. Nie wiedziałem że Ty taka obeznaną w tym temacie ;))     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-21, 18:46:39               Odpowiedz

      Nie wiem jak u Ciebie ,ale u nas jest stronka "znany lekarz" , gdzie opinie o medyku mogą wydawać tylko zweryfikowani pacjenci. Przyznam ,że ja jeśli wybieram się do specjalisty, to zazwyczaj kieruję się tymi właśnie opiniami.    • RE: Opinie o mojej psychiatrze

     Autor: Calmi   Data: 2023-01-20, 22:36:46               Odpowiedz

     "A kolejny problem jest taki że to jedyna psychiatra prywatnie w moim mieście, a do innych miast nie mam jak dojeżdżać."

     Autobusów, busów, kolei brak ? Wiadomo ,że bedziesz zmuszona włożyć trochę więcej wysiłku , ale pomyśl czy nie warto ?

     Zamiast marnować czas i pieniądze na olewającego pacjentów lekarza :(

     TY masz być dla siebie najważniejsza, a nie samopoczucie i komfort kiepskiej lekarki !     • RE: Opinie o mojej psychiatrze

      Autor: Calmi   Data: 2023-01-20, 22:39:44               Odpowiedz

      Opinie o lekarzu wydali ludzie z Twojej okolicy, skoro im się udało znaleźć lepszego lekarza, Tobie też się uda . Może popytaj ,poszperaj w necie. Dasz radę. Tylko w to uwierz.