Forum dyskusyjne

RE: FAŁSZYWA PRZYJACIÓŁKA

Autor: smyk20   Data: 2023-08-24, 11:46:30               

Jestem ciekaw, jakie miałyście ze sobą relacje, skoro była w stanie pożyczyć tak ogromną ilość pieniędzy. Z mojej perspektywy taką kwotę pożyczyłbym tylko od banku lub od rodziny. No, ale to moja perspektywa.

Niemniej jednak to, co zauważam, to jakaś totalna niezborność tej przyjaciółki w podjętej decyzji. Termin 2 miesięcy nie został dotrzymany, bo nagle pojawiły się nowe wydatki. Prawda, może tak być, więc do takich rzeczy trzeba podejść elastycznie.

To milczenie 2 tygodniowe, to było coś naturalnego z jej strony? Czy odwrotnie, nigdy tak nie robiła? Milczenie, unikanie kontaktu jest pośrednią formą przemocy w relacjach, jeden czeka aż drugi na kolanach przyjdzie. Więc niefajnie.

I trzecia rzecz. Jak wyraziła stwierdzenie "nie miałaby na kogo liczyć" to był krzyk do Ciebie, czy bardziej do ludzi ogółem, że czuje się sama?

Mam takie poczucie, że przyjaciółka weszła w coś, a po podjęciu decyzji poczuła, w co weszła i z czym się to wiąże i zaczęło się kombinowanie, unikanie, pośrednie atakowanie, żeby się wycofać, no ale - już za późno.

A nie pojawił się w tym również wątek z jej strony "porównywania się z innymi" tzn. inni tak mają, a ja na pewno nie? Bo to może też świadczyć o ocenianiu się w gorszych kategoriach. Może, nie musi. I ta samoocena też może nie być na takim zdrowym poziomie.

No i na koniec - jak wyglądało pożyczenie tych pieniędzy? Ona zaoferowała się z pożyczeniem, czy Ty powiedziałaś "pożycz"? I jak w ogóle Wasze relacje wyglądają? Rozmawiałyście o emocjach, o tym co Was boli? Zwierzałyście się równomiernie z trosk życia?

A co do Ciebie. Ofiarność względem Twojej siostry jest duża. Pytanie, ile będziesz mogła jeszcze wydać pieniędzy na nią + wylać na nią krwi, jeśli bo takiej akcji jest w tej samej sytuacji, w jakiej była w Holandii?

No i ostatnia rzecz - co świadczy o tym, że nazywasz kogoś przyjaciółką/cielem? Co taka osoba ma zrobić, a czego ma nie robić, żeby się nią/nim stała? Czy ma być tam możliwy wątek "pożyczenia pieniędzy"?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku