Nasz Autor

dr Andrzej Augustynek

dr Andrzej Augustynek

Ur. w 1948 roku.

Wykształcenie


Psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim (1972). Doktorat z psychologii klinicznej w 1977. Adiunkt Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie - kierownik Pracowni Psychologicznej Katedry Socjologii i Psychologii Zarządzania i Komunikowania Studium Podyplomowego z Zakresu Negocjacji i Public Relations (z zakresu negocjacji, public relations, zarządzania personelem) organizowanego wspólnie przez Wydział Nauk Społecznych Stosowanych AGH i Ośrodek Psychologiczny.

Zainteresowania naukowe i zawodowe


Hipnoza, sugestia, psychoterapia, uzależnienia, nerwice, pamięć i techniki negocjacji.

Ośrodek Psychologiczno - Psychiatryczny w Krakowie założyłem w 1982 roku. Prowadzę w nim terapię zespołu uzależnienia od alkoholu, zaburzeń nerwicowych i odreagowywania stresu. W 2000 roku podjąłem badania osobowościowych determinant uzależnienia od Internetu.

W okresie istnienia Ośrodka prowadziłem terapię hipnozą ponad 4000 pacjentów, z których około 3000 to były osoby uzależnione od alkoholu. W Ośrodku wraz z zespołem współpracowników wykonujemy badania selekcyjne kandydatów do pracy na stanowiskach kierowniczych, przeglądy kadr pod kątem ich przydatności zawodowej do pracy na danym stanowisku lub awansu na wyższe stanowisko. Prowadzimy także szkolenia, kursy oraz zajęcia dla słuchaczy studium podyplomowego

Od roku 1982 jestem biegłym sądowym.

Hobby


Muzyka typu art-rock, informatyka, fantastyka. Od 1965 roku wyczynowo uprawiam szybownictwo.

Kontakt

   e-mail: osrodek24@o2.pl